Gazeteci ve Televizyoncu Sedef Kabaş Kaza Geçirdi. « Magazinmatik.com

25 Eylül 2021 - 08:58

Gazeteci ve Televizyoncu Sedef Kabaş Kaza Geçirdi.

Gazeteci ve Televizyoncu Sedef Kabaş Kaza Geçirdi.
Son Güncelleme :

15 Şubat 2020 - 13:09

Gazeteci ve Televizyoncu Sedef Kabaş Kaza Geçirdi.Tele 1 de program yapan  Kabaş geçirdiği kaza nedeniyle  bir süre programlarına ara verdiğini duyurdu.

TELE1’in programcılarından  Kabaş Kartalkaya’da geçirdiği bir kaza sonucu zor bir ameliyat geçirdiğini ve bir süre ara verdiğini duyurdu.Kabaş’ın kazada ayağının kırıldığı öğrenildi.

sedef kabaş kaza

Kabaş’ın Twitter hesabından yapılan açıklama şöyle:

“Sedef Kabaş, geçirdiği bir kaza sonucu zor bir ameliyat geçirmiştir. Sağlık durumu iyidir. Bir süre yayınlarına zorunlu ara verecektir. Kamuoyuna duyurulur…”

 

SEDEF KABAŞ KİMDİR?

1970 Londra doğumludur.

Babası mücevher tasarımcısı Mehmet Kabaş annesi ise Mualla Hanım’dır. 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünden mezun oldu.Ardından Fulbright bursu ile Boston Üniversitesinde Yüksek Lisans yapmıştır.

Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik Bölümünde Doktora derecesini alan Sedef Kabaş Akademisyen, gazeteci, eğitmen ve danışman kimlikleri ile tanınmaktadır. Power Fm radyo kurucu ekibinde yer almış haber bültenleri hazırlamış ve sunmuştur.

Atlanta CNN International’da çalışan ilk Türk gazeteci olan Kabaş NTV, ATV, TV 8, SKY Türk gibi çeşitli tv kanallarında programlar hazırlamış olup en son TRT 2’de Medya Medya isimli programı hazırlayıp sundu.

CNN İnternational Atlanta haber merkezinde çalışmış ve burada çalışan ilk Türk Gazeteci olmuştur. 2007 senesinde Eğitim Koçluk ve Danışmanlık şirketini kuran Sedef Kabaş günümüzde iş dünyası liderleri, üst düzey yönetici ve yabancı yöneticilere iletişim koçluğunun yanı sıra medya danışmanlığı yapmaktadır.

2007 yılında  Eğitim, Koçluk, Danışmanlık şirketini kurmuştur. Halen üst düzey yöneticilere iletişim koçluğu yapmakta, şirketlere iletişim ve medya alanında eğitimler vermektedir.

27 Haziran 2009 yılında Rıdvan Yirmibeşoğlu ile evlenmiştir, 2010 doğumlu Yavuz isminde bir oğlu vardır.

Bugüne kadar Sesli Düşünenler, Zamanı Dize Getirenler, İpek Dokulu Başarılar, Soru Sorma Sanatı, Hayatını Seçen Kadın ve Muazzam Muazzez isimli kitaplara imzasını atmıştır.