Sportif ve Dinamik Hayat Tarzını Yansıtan Nike Tasarımları « Magazinmatik.com

Sportif ve Dinamik Hayat Tarzını Yansıtan Nike Tasarımları

İlk adıyla Blue Ribbon Sports olan Nike, Phil Knight ve Bill Bowerman ortaklığıyla kurulmuştur.

Sportif ve Dinamik Hayat Tarzını Yansıtan Nike Tasarımları
Son Güncelleme :

25 Mart 2021 - 8:00

Sportif ve Dinamik Hayat Tarzını Yansıtan Nike Tasarımları

İlk adıyla Blue Ribbon Sports olan Nike, Phil Knight ve Bill Bowerman ortaklığıyla kurulmuştur. Marka başlangıçta başka şirket tarafından üretilen ayakkabıları dağıtsa da 1980’de kurumsallaşarak teknolojiye odaklanmış ve bu durumda çeşitli sporlarda devrim yaratmasına yardımcı olmuştur. Bugünkü ismini ise 1978’de almıştır. Firmada çalışan ve aynı zamanda koşucu olan Jeff Johnson’ın rüyasında zafer ve hız tanrıçası olarak anılan Nike’ı görmesiyle firma adında değişikliğe gitmiştir. Günümüzde ise giyimden kıyafete kadar birçok hizmet alanında tasarım ve üretim yapan, pazarlaması ve satışı ile uğraşan ve öncelikli tercihler arasında bulunan bir Amerikan şirketidir.

Her Branşa Uygun Nike Ayakkabı Modelleri

Çeşitli tarzlarda giyim tarzınız varsa tercihinizi gelişmiş teknolojilerle tasarlanan ve tüm aktivitelerinizde yanınızda olacak Nike kadın ayakkabı modellerinden yana yapabileceğiniz gibi erkek ve çocuk ayakkabılarından yana da yapabilir ve detaylı inceleyerek aradığınız spor ayakkabısını bulabilirsiniz. Günlük hayatınızda ve spor hayatınızda şıklık ile birlikte rahatlık ve kaliteyi ön planda tutabilir ve spor şıklığın en “Nike” haline ulaşabilirsiniz.

Koşu ve Yürüyüş Ayakkabısı: Koşu ve yürüyüş ayakkabılarında dikkat edilecek noktalar ayakkabının yumuşak olması ve ayakları saracak esneklikte olmasıdır. Ayrıca tabanında yastıklama olmasına dikkat etmelisiniz. Nike React Infinity Run Flyknit 2, Flywire teknolojisi Flyknite ile birleştiriyor ve nefes alabilirlik sunuyor. Yumuşak yapısıyla aranılan rahatlığı sağlıyor. Nike React teknolojisi, hafif ve dayanıklı bir teknoloji olup kusursuz ve hızlı bir deneyim yaşamanızın yolunu açıyor. Sahip olduğu geniş şekliyle enerjinin açığa çıkmasına yardımcı oluyor. React serisi her ne kadar koşu için tasarlasa da uzun saatler ayakta durmanız gerektiği zamanlarda da giyerek ayak yorgunluğunuzu minimuma indirebilirsiniz.

Futbol Ayakkabısı: Saha sporları bölümüne giren futbol ayakkabıları, zemin tutuşu sağlayacak özellikte olmalı. Futbol Nike erkek ayakkabı modelleri, amatör ya da profesyonel olsun güvenliğe önem veriyor. Zemine göre halı saha ayakkabıları ve krampon modellerini sunuyor. Sert zeminlerde hobi amaçlı oyunlar oynuyorsanız, ayakkabınızın esnek ve yüksek tabanlı olmasına dikkat etmelisiniz. Suni çimlerde performans gerçekleştirecek iseniz geniş ve kısa çivili olup kauçuk tabana sahip Nike krampon modellerine göz atabilirsiniz. Doğal çim sahalar için ise uzun çivili, sert ve yüksek tutuş özelliği olan krampon modellerini tercih edebilirsiniz. Nike Phantom GT Club MG, güçlü ve isabetli şutlar çekilmesi için tasarlanmış ve doğal ve sentetik çimlerde kullanıma uygun bir futbol ayakkabısıdır. Üst kısımda bulunan dokusu şut çekerken, pas verirken ya da topu sürerken hassas temas sunarak kontrolü ele geçirmenize olanak sağlar.

Basketbol Ayakkabısı: Basketbol ayakkabısının malzemesi yumuşak olmalı, ayağı sarmalı ve zemin tutuşu sağlamalı. Hem seri ve çevik hareketlerde bulunabilmek hem de ayak sağlığını ön planda tutabilmek için ayakkabıların darbe emici özellikte olması da ayrıca büyük bir öneme sahip. Nike Air Max Impact 2, hafif topuk yapısıyla ayakların sabit kalmasını sağlarken Air Max yastıklaması ile darbeleri emer ve inişlerin yumuşak olmasını sağlar. Sağlam yapısıyla korkusuzca oynamanız için sizi destekler ve maça odaklanmanızı kolaylaştırır.

Enerjiyi ve Şıklığı Buluşturan Günlük Ayakkabı Çeşitleri

Hareket etmek günlük rutinin bir parçası olduğu için ayakkabı seçiminizde stilinizi tamamlayacak modeli seçerken modelin aynı zamanda konforlu adımlar atmanızı sağlayacak özellikte olmasına da dikkat etmelisiniz. Ayakkabı seçiminde bulunurken ayakkabının ayağınızı sıkıp sıkmadığına ya da bol gelmemesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca nasıl ki antrenmanlar için ayakkabının esnek yapıda olmasına özen gösteriliyorsa, günlük ayakkabı seçiminde bulunurken de aynı hassasiyeti göstermelisiniz. Ayakkabılar ergonomik ve gün içerisinde aktif olmanızı destekleyecek yapıda olmalı.

Farklı Tarz ve Modelde Nike Ayakkabı Seçenekleri

Siz de günlük hayatınızda veya spor hayatınızda konfor ve enerjiyi bir arada hissetmenizi sağlayacak ayakkabı modellerine Nike serileri ile ulaşabilirsiniz. Hareketlerde rahatlık ve özgürlük sağlayan Nike Air serisi, dayanıklı ve yumuşak köpük yastıklamasına sahip Nike React serisi ve daha birçok seri ve öne çıkan tasarımlar sizi bekliyor! Yaptığınız sporlardan verim almak ve daha güvenli hareketlerde bulunabilmek için Sportive’i tercih edebilir, Nike kategorisinde yaşam stilinize uyan ve spor branşınızla uyuşan ayakkabı çeşitliliğine ulaşabilirsiniz. Sağlam ve dayanıklı ürünleri en ekonomik Nike ayakkabı fiyatları ile alabilirsiniz.

Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası