Meme Estetiğine Karar Vermeden Riskleri, Öncesi Ve Sonrası Bilinmesi Gerekenler « Magazinmatik.com

Meme Estetiğine Karar Vermeden Riskleri, Öncesi Ve Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Meme Estetiğine Karar Vermeden Riskleri, Öncesi Ve Sonrası Bilinmesi Gerekenler
Son Güncelleme :

17 Aralık 2020 - 19:47

Meme deformasyonları kişiler en fazla rahatsız eden vücut bölümlerinden biri. Meme Estetiği İstanbul ve büyük illerde yapılan estetik operasyonların başında geliyor. Estetik plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla ARVAS, meme estetiğinin artık son teknolojilerle ve teknolojik materyallerle çok daha kolay yapıldığını belirtiyor. Op.Dr. Leyla Arvas, meme estetiği prosedürünü detaylandırıyor;

Meme Estetiği Hakkında

Meme estetiği ile kişinin en önemli organlarından bir tanesi olan memelerdeki form ve yapı bozukluklarının düzeltilmesi hedeflenir. Son yıllardaki teknoloji ve materyallerdeki gelişmelerle beraber meme estetiği operasyonları artık çok daha rahat ve konforlu bir şekilde yapılıyor.

Meme estetikleri kadınların ve erkeklerin ihtiyacına yönelik ve ihtiyacını karşılayacak şekilde yapılırlar. Meme estetikleri operasyonlarında meme büyütme, dikleştirme, küçültme, meme dokusuna yağ enjeksiyonuyla büyütme başta olmak üzere, erkeklerde jinekomasti operasyonları ve çeşitli hastalıklardan kaynaklı meme kayıplarında meme rekonstrüksiyonu ile yeniden meme oluşturulur. Meme estetikleriyle kişiler kendilerini çok daha rahat hissederler ve ilişkilerinde daha sağlıklı olurlar.

 

 

Meme Estetiği Kimlere Yapılır?

Meme estetiği evli ya da bekar 20 yaşındamemen büyük herkesin yaptırabileceği operasyonlardır. Meme estetiği operasyonlarındaki ana kriter, kadınlarda gebelikten sonra ve emzirme döneminde uygulanamayacağıdır. Bu dönem bebeğin beslenme ihtiyacını karşıladığı bir dönem olmasından dolayı yapılmamaktadır. Bu dönemde yapılacak cerrahi müdahaleler anne ile bebek arasındaki bağın zarar görmesine neden olacağı için ve bebeğin besin ihtiyacında azalma görülebileceği için uygulanmaz.

Meme Estetiği Öncesinde Yapılması Gerekenler

Meme estetiklerinin yapılabilmesi için hem kadınların hem de erkeklerin kronik bir hastalığının bulunmaması ve sürekli tedavi gerektirecek bir durum içinde bulunmamaları gerekir. Ayrıca kişilerin kullandığı ilaçlar da operasyonun gidişatını engelleyeceği için önemlidir. Kan sulandırıcı ilaçların operasyondan on beş gün öncesinde kullanılmasına ara verilmesine, bitkisel ilaçların ve özellikle E vitamini alımının durdurulmasına, sigara içiciliği bulunuyorsa yine onbeş gün önceden sigara kullanımını bırakılması gerekir. Sigara içindeki dört binden fazla zehirli madde operasyondan sonra iyileşme süresini negatif yönde etkiler.

Operasyondan önce olması muhtemel izler hastaya bildirilir ve operasyon detaylarıyla anlatılır. Ön muayenede hasta ile doktor arasındaki ilişkinin iyi olması ve hastanın nasıl bir meme formu istediğini hekimine açıkça anlatması gerekir. Hasta ile doktorun meme üzerinde nasıl değişiklikler yapılacağı ve iyileşme süreci hakkında bilgi verilmesi, operasyondan sonra hastanın memnuniyet derecesinde de doğrudan etkili olmaktadır.

 Meme Estetiği Denilince Aklımıza Neler Geliyor?

Meme estetiği denilince genel olarak meme yapısındaki bozukluklar, memelerin sarkmış olması, meme dokusunun kaybıyla beraber memede içi boş bir deri yapısı, meme asimetrisini düzeltme, büyük memelerin küçültülmesi ile meme yapısının kişinin vücut yapısıyla orantılı olarak yeniden yapılması anlaşılır. Bu aşamada kişinin vücutsal özellikleri, boyu, kilosu, göğüs kafesinin dar ya da geniş olması değerlendirilerek operasyonun bütünsellik taşıması önemlidir.

Meme estetiğinde bir çok uygulama mevcuttur. Meme estetikleri kişinin ihtiyacının yanı sıra sağlık sorunlarında da etkili çözüm sağlar. Meme küçültme, meme dikleştirme, meme büyütme, jinekomasti operasyonlarıyla ve meme ucunda da oluşabilen meme deformitelerinin de giderilmesinde estetik, plastik ve rekonstrüktif dallarından yararlanılır.

Meme küçültme operasyonlarında areola alt çevresinden yarım ay kesi yapılarak meme tabanına doğru inen düz çizgi şeklinde iz kalır. Memedeki fazlalık derinin ve dokunun gerek liposuctionla gerekse cerrahi müdahale uygulanarak giderilmesi sağlanır.

Meme büyütme operasyonlarında memeye yağ enjeksiyonu uygulanabilir ya da kalıcılık etkisi çok daha fazla olan implantlar kullanılabilir. İmplantlar kişilerin farklı zevklerini karşılayacak şekilde ve çeşittedir. Meme dikleştirme çoğu zaman meme büyütme ile aynı anda yapılarak hastanın konforu sağlanır. Meme estetiği İstanbul ’da yapılan en fazla operasyonlar içindedir. Sadece kadınlar için değil erkeklerdeki hormonal bozuklukla beraber meme büyümesinin de önüne jinekomasti ile geçilir. Jinekomasti operasyonları erkeklerdeki meme dokusundaki büyümeyi liposuctionla ya da  minimal cerrahi operasyonla azaltılmasına yöneliktir.

Meme Estetiğinde Postoperatif Dönem

Meme estetiğinden sonra hemen hastane çıkışı yapılmaz. Hastaya bir günlük hastane istirahati verilir yani hasta bir gece hastanede kalır.

Hasta operasyondan ilk çıktığında memelerinde sıkı bir  bandaj görür. Bu bandaj memelerin ödem tutmasını engellemek, bası oluşturarak kanamanın ve şişlik oluşumunun engellenmesi için yapılır. Memelerde ödem oluştuğu için ilk başta meme biraz büyük görünebilir. Vücut sıvısının ve kanın dokular arasına sızmasını engelleyici dren adı verilen küçük kanallar ilk birkaç gün takılı durur.

Operasyondan sonra ağrı oluşması normaldir. Ağrılar operasyonu gerçekleştiren cerrah tarafından reçetelendirilen hafif ağrı kesici ilaçlarla atlatılabilir. Ayrıca antibiyotik kullanılması bu dönemde enfeksiyon kapma ve oluşma riskine karşı önemlidir.

Bandajların çıkmasından sonra yaklaşık 6-7 hafta boyunca sporcu sütyeni takılarak meme formunun sabit kalması sağlanır.

Meme Estetiğinde Fiyatlar

Meme estetiği fiyatları değişiklik göstermektedir. Fiyatlar, meme estetiği türüne, başka bir operasyonla kombin edilip edilmeyeceğine, kullanılan materyalin kalitesine göre farklılaşır. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas’ ın sizler için detaylandıracağı Meme Estetiği İstanbul ’ da bulunan Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı telefonundan randevu oluşturabilir ve meme estetiği operasyonunu rahatlıkla ve güvenle yaptırabilirsiniz.

Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası