Erol Köse Sanat Dünyasını Anlattı! « Magazinmatik.com

Erol Köse Sanat Dünyasını Anlattı!

Erol Köse Sanat Dünyasını Anlattı!
Son Güncelleme :

26 Temmuz 2020 - 19:15

Serkan Tatar’ın bu haftaki konuğu  Yapımcı Erol Köse.

Productionher şirketinin sahibi aynı zamanda Tıp Doktoru her sabah ucankustv de hayatın içinden programı ile magazin dünyasının nabzını tutan Erol Köse sanat dünyasına ait çok özel açıklamalar yaptı.

ST: Nasılsınız? Yapımcılığa hızlı bir geri dönüş yaptınız Zehra ve Cennetten çiçek ile uzun bir aradan sonra bu durum nasıl gelişti?

EK: İyiyim teşekkür ederim,Evet kısa bir ara vermiştim piyasanın durumundan dolayı ve bu sektörde ara ara böyle dönemler yaşanır ve Zehra cennetten çiçek şarkısı Aslında şarkı piyasadaydı farklı isimlerde okumuştu kızın şansına organik gelişti ve patladı şarkıyı bizde aldık klip çektik ned D de yayınladık 3 üncü haftadayız 30 milyon izleyiciyi devirdik kısaca herkes kalbinin ekmeğini yer her zaman.

ST: Hacettepe Tıp mezunusunuz doktorluk yerine yapımcılık ve magazine geçiş oldukça keskin olmuş nasıl böyle farklı bir sektöre girmeyi seçtiniz?

EK: Evet Hacettepe tıp ve göz mütahasısıyım oda anlık gelişti diyebilirim yılbaşı gecesi TRT bir kanalına çıkmıştım ordan sonra yolda yürüyemez hale geldik sonrası malum devam etti sonra zaten yapımcı kimliği ile sektöre girdim.

ST: Ne diyorsak O diyerek söze başlıyorsunuz ve çok kimsenin bam teline basıyor tepki ile de karşılaşıyorsunuz bu durumu nasıl yönetiyorsunuz? Her doğru her yerde söylenmeli mi?

EK: Ben magazin yapıyorum sonuçta bazı gerçekleri su üstüne çıkarmak gerekiyor kimi zaman ama bazı sınırları koruyarak tabiki yani kısaca NE diyorsak O!

ST: Herkesin bilmediği Erol Köse’den bahsetmenizi rica ediyorum. Ortak dostlarımızdan öğrendiğim kadarı ile aslında duygusal ve merhametli bir yapınız var sizi en çok ne üzer ve ne mutlu kılar?

EK: Evet dugusal bir yapım olduğu doğrudur sonuçta müzik duygu ile yapılan bir oluşumdur merhamet göreceli bir kavramdır kimi zaman sizi üzebilir ama merhametliyimdir evet beni en çok güvendiğim şans verdiğim insanların yanlışları ve sadakatsizlikleri üzer.

ST: Konu magazin olduğunda duyulmamış haberleri ilk siz yapıyorsunuz sonrasında ülke gündemine oturuyor bunu nasıl başarıyorsunuz?

EK: Yılların tecrübesi ve piyasayı ve sanat çevresini ve yaşantılarını iyi tanımam dan kaynaklanıyor tabi biraz da Mağazin istihbarat bilgileri diyelim.

ST: Müzik ile ilgili yapımcı olarak neler yapmayı düşünüyorsunuz yeni projeleriniz devam edecek mi? Yapımcı olmanın avantaj ve dezavatajaları neler?

EK: Tabiki hazırlık aşamasında olan yeni projelerimiz var devam eden oda şimdilik sürpriz diyelim kısaca az sonra az sonra ve her zaman bir sektörde avantaj varsa dezavantajlarında vardır önemli olan krizi yönetebilmek.

ST: Toplumun büyük kısmı sizi ya seviyor ya çok kızıyor ortası yok gibi buna yorumunuz nedir?

EK: Ben bu mesleki hayatımda ortası olan hiç bir durum görmedim ki ya sevilirsiniz yada sevilmezsiniz ikiside mümkündür.

ST: Hızlı bir hayat yaşadığınızı söyleyebiliriz bu tempoda en büyük pişmanlığınız ve iyi ki yapmışım dediğiniz şeyler neler?

EK: Evet sektörümüz başlı başına zaten hızlı bizlerde Ayak uyduruyoruz diyelim çünkü zaman size değil sizin zamana yetişmeniz gerekiyor.

ST: Sanat camiasında ki ilişkileri dostlukları nasıl değerlendiriyorsunuz?

EK: Sanat camiasın da dostluklar bir elin beş parmağını geçmez oda eskiye dayanan bir dostluk geçmişiniz var ise yoksa dostluk kavramı biraz karışık bu sektörde ilişkiler konusuna da gelirsek balon ilişkiler demek daha doğru olur.

ST: Spor ve beslenme ile aranız nasıl ben milli boks antrenörü ve oyuncuyum. Boks sporu ile ilgili düşünceleriniz neler? Ülkemizde sevip takip ettiğiniz boksörler var mı?

EK: Spor yapmaya her yıl niyetlenirim ama bir türlü fırsatım olmadı ve ben şiddete ve şiddet içerikli sporlara her zaman karşı olan biriyim ama yapana saygı duyuyorum.

ST: Dostluk Güven ve Sadakat sizin için ne anlam taşıyor?
EK: Gerçek ama herkes de pek bulunmaz bulduğunuz kişilerde zaten sizin yanınızda yılları oluşturmuştur.

ST: İş ve özel yaşamınızda pek çok şey görmüş geçirmiş biri olarak kadın erkek ilişkilerinde ne olmalı ne olmamalı diye sorsam size?

EK: Öncelikli olarak yalan olmamalı ve güven sadakat sonrasında sevgi ve aşk kavramı zaten kendiliğinden oluşuyor.

ST: Yapımcı olarak mekanın sahibi geri döndü diyebiliriz sizin için. Sizin uzak kaldığınız dönemde yapımcıların yaptığı işleri nasıl buldunuz siz neler yapmayı hedefliyorsunuz?

EK: Evet mekanın sahibi geri döndü diyebiliriz güzel işler yapan arkadaşlarım tabiki çar ama bu işler doğru şarkıyı yakalamaktan geçiyor birde şans faktörü tabiki.

ST: Erol Köseyi en iyi ifade eden 3 kelime nedir?
EK: Disiplin,çalışmak,cesaret

ST: Son olarak Magazinmatik.com neler söylemek istersiniz
EK: Hayatı sevin mutlu ve başarılı olmak için mücadele edin.
Milli Boks Antrenörü Oyuncu Serkan TATAR