Ünlüler Afrin Türküsünü Seslendirdiler « Magazinmatik.com

25 Eylül 2021 - 04:12

Ünlüler Afrin Türküsünü Seslendirdiler

Ünlüler Afrin Türküsünü Seslendirdiler
Son Güncelleme :

27 Nisan 2018 - 20:54

Müzik dünyasının ünlü  isimleri Mehmetçik için bir araya geldi ve Zeytindalı harekatı başta olmak üzere vatan müdafaası için mücadele eden tüm askerlerimize ithafen Afrin  türküsünü seslendirdi.

Türkü’nün sözü ve müziği Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın , Yavuz Bingöl ve Ümit Yılmaz ait…Aranjesi Mete Artun imzalı ‘Milletin Duası’ isimli türkü tüm televizyonlarda yayınlanmaya başladı.

 ÜNLÜ İSİMLER BİR ARADA

‘Milletin Duası’ türküsü için buluşan ünlü isimler, seslendirdikleri türküyle Türkiye’nin sesi oldu. Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Cengiz Kurdoğlu, Yavuz Bingöl, Sibel Can, Seda Sayan, Alişan, Fettah Can, Kutsi, Metin Şentürk, Elif Buse Doğan gibi ünlü isimler ‘Milletin Duası’ türküsünde buluştu. Türkü için çekilen klipte yine  ünlü isimler birlikte kamera karşısına geçti. Operasyonda şehit düşen askerlerimizi bir kez daha yad etmek, gazilere ve millete şükran sunmak, dualarıyla milletin yanında olanlara teşekkür etmek amacıyla hazırlanılan klip, izleyen herkesi duygulandırdı. Hem kahramanlığı hem hüznü anlatan video klipte, Cumhurbaşkanının Hatay’da sınır karakolunu ziyaret edip, kamuflajıyla askeri selamladığı görüntülerine de yer verildi. ‘Milletin Duası’ klibinin finali ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehitlikte ettiği duayla sona eriyor.