Ağustos ayında Ece Mumay en çok dinlenen yerli sanatçı oldu « Magazinmatik.com

24 Ekim 2021 - 03:14

Ağustos ayında Ece Mumay en çok dinlenen yerli sanatçı oldu

Dijital müzik platformu Muud’un ağustos ayında en çok dinlenenler listesi yayınlandı. Uzi’nin ‘Kan’ albümü, yerli albümler kategorisinin zirvesine otururken, Ece Mumay en çok dinlenen yerli sanatçı ve en çok dinlenen yerli single’lar listesinde birinci oldu. Yabancı listesinin ilk sırasına ise The Weeknd yerleşti.

Ağustos ayında Ece Mumay en çok dinlenen yerli sanatçı oldu
Son Güncelleme :

05 Eylül 2021 - 16:05

Türk Telekom’un dijital müzik platformu Muud’un ağustosta en çok dinlenenler listesi açıklandı. Kullanıcılarına zengin bir arşiv ve müzik dinleme keyfi sunan platformda, yerli albümler kategorisinin lideri, Uzi’nin ‘Kan’ isimli albümü oldu. Rap’in önemli isimlerinden Uzi’ye martta yayınlanan dokuz şarkılık albümünde Mavi, Eko Fresh, Critical ve Stap eşlik etti. Ağustosta en çok dinlenen yerli sanatçılar ve en çok dinlenen yerli single’lar listesinde ilk sırada, başarılı cover’ları ve kendi kanalında yayınladığı şarkılarıyla müzik piyasasında zirveye yerleşen Ece Mumay yer aldı.

Ağustosta en çok dinlenen yerli albümler kategorisinde Uzi’nin ‘Kan’ albümünü Ziynet Sali’nin ‘Yaşam Çiçeği’ ve Ebru Yaşar’ın ‘Gel De Sevme’ albümleri takip etti. En çok dinlenen single’larda ise Ece Mumay’ın ‘Peri’ single’ının ardından Bilal Hancı ve Mustafa Ceceli’den ‘Rüzgar’ ile Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut’tan ‘Sevmedim Deme’ parçaları yer aldı. En çok dinlenen yerli sanatçılarda ise Ece Mumay’ı Uzi ve Hadise izledi.

En çok dinlenen yabancı albümü Happier Than Ever olduMuud’un yabancı albümler kategorisinin zirvesinde Grammy ödüllü genç yıldız Billie Eilish’in ikinci albümü ‘Happier Than Ever’ yer alırken The Weeknd de en çok dinlenen yabancı sanatçılar listesinde bir numaraydı. Dünya listelerinde uzun süre ilk sırada yer alan ve rekor dinleyiciye ulaşan Kanadalı pop şarkıcısı, söz yazarı ve prodüktör The Weeknd’i Billie Eilish ve INNA takip etti.Muud’un 10’ar sanatçıdan oluşan ağustos ayının en çok dinlenenleri şöyle:En çok dinlenen yerli albümlerUzi – KanZiynet Sali – Yaşam ÇiçeğiEbru Yaşar – Gel De SevmeZeynep Bastık – ZeynodiscoBuray – Başka HikayelerSibel Can – HayatGazapizm – HİZAKahraman Deniz – 6Merve Özbey – DevranHaluk Levent – VasiyetEn çok dinlenen yerli single’larEce Mumay – PeriBilal Hancı, Mustafa Ceceli – RüzgarKurtuluş Kuş, Burak Bulut – Sevmedim DemeBurak Bulut, Mustafa Ceceli, Kurtuluş Kuş – Leyla MecnunBurak Bulut, Kurtuluş Kuş – NabızHadise – Hay HayMerve Özbey – Yerle YeksanUzi – KrvnDerya Uluğ – Kanunlar GibiSefo – Bilmem Mi?En çok dinlenen yerli sanatçılarEce MumayUziHadiseMustafa CeceliKurtuluş KuşBurak BulutMerve ÖzbeyZeynep BastıkDemet Akalınİkilem

En çok dinlenen yabancı albümlerBillie Eilish – Happier Than EverManeskin – ChosenThe Weeknd – The HighlightsINNA – NirvanaHalsey – If I Can’t Have Love, I Want PowerOlivia Rodrigo – SOURDennis Lloyd – Some DaysDoja Cat – Planet HerHarry Styles – Fine LineMaroon 5 – JORDI [Deluxe]En çok dinlenen yabancı single’larThe Weeknd – Take My BreathManeskin – BegginBillie Eilish – Happier Than EverINNA – FlashbacksSAINt JHN – Roses [Imanbek Remix]INNA – MazaLil Nas X & Jack Harlow – INDUSTRY BABYManeskin – I WANNA BE YOUR SLAVEHarry Styles – Watermelon SugarThe Weeknd – Blinding LightsEn çok dinlenen yabancı sanatçılarThe WeekndBillie EilishINNAManeskinHalseyDoja CatOlivia RodrigoJustin BieberRihannaShakira