Mimar Sinan’ın Genç Çevrecilerinden ‘Kırılma’ Noktası Projesi « Magazinmatik.com

Mimar Sinan’ın Genç Çevrecilerinden ‘Kırılma’ Noktası Projesi

Mimar Sinan’ın Genç Çevrecilerinden ‘Kırılma’ Noktası Projesi
Son Güncelleme :

31 Mart 2022 - 15:35

Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri “Çevrenin Genç Sözcüleri Programı” kapsamında çevre ile alakalı çok özel projelere imza attı.

Uluslararası alanda prestijli bir yere sahip olan ve makale çalışmasına danışman hoca olan usta muhabir İbrahim Konar’ında imzasının bulunduğu  “Çevrenin Genç Sözcüleri Programı” her sene yaptığı çalışmalarla lise öğrencilerini heyecanlandırıyor.

Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi 10.,11. ve 12. Sınıf öğrencileri de çevre, tekstil, geri dönüşüm ve ekonomi konularıyla o programa katıldı. Öğrenciler aylar süren çalışmaları sonrasında makale, fotoğraf ve videolarını hazırladı.
10. Sınıf öğrencileri tekstilde israfı önlemek ve ikinci el kıyafetin önemini vurgulamak için makale hazırladı. Öğrenciler makale çalışması için İTHİB Başkanı Ahmet ÖKSÜZ’den bilgiler ve veriler aldı.

WhatsApp Image 2022-03-31 at 15.17.37
11. Sınıf öğrencileri de programa deniz canlılarını etkileyen atık plastiklerle ilgili fotoğraf çalışmasıyla katıldı. O fotoğrafta denizlerden tabaklarımıza kadar gelen plastik konu alındı.
12. Sınıf öğrencileri ise programa “Kırılma” adlı video çalışmasıyla katıldı. “Evimiz kirlendiğinde doğa kirleniyor, doğa kirlendiğinde dünya kirleniyor.” sloganıyla evde, sokakta ve doğada çekimler yaptı. O çalışmada öğrenciler hem yazdı hem yönetti hem de oynadı.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Resim, Müzik, Tiyatro ve Sinema-TV öğrencilerinin ortak amacı doğaya, çevreye, geri dönüşüme, tasarrufa, yenilenebilir enerjiye ve iklim krizine dikkat çekmek…