Murat Övüç Özür Diledi - Magazinmatik.com
Magazin

Murat Övüç Özür Diledi

murat övüç özür diledi

Sosyal medya fenomeni diye tanınan Murat Övüç verdiği bir röportajda kadınlarla ilgili sözleri ile büyük tepki çekti.Murat Övüç, kadınlarla ilgili tepki çeken sözleri üzerine bir  açıklama yaparak özür diledi.

Pekiyi  bu kadar tepki çekecek ne demişti?

Murat Övüç bu sözleri söylemişti:

“Ne olacak bu kadınlar? Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular… Tutun dilinizi! Kadın her zaman erkeğin bir adım gerisinde olmak zorunda. Bizim kadınlar maalesef ki adama saydırıyorlar, küfür ediyorlar, gaza getiriyorlar. Ee erkekler de…”

Övüç’ün bu sözleri sosyal medyada bomba etkisi yaptı.Ağır eleştirilere maruz kalan  Övüç yine sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak özür diledi.

İŞTE O AÇIKLAMA

Kamuoyuna saygılarımla;

Haftalar önce yaptığım ve şiddetin her türlüsüne ısrarla karşı olduğumu belirttiğim röportajın yalnızca bir bölümünü alıntılayıp, böylesine acı dolu ve hassas bir günde, planlanmışçasına yayınlayıp beni hedef gösterdiler.

Yaşadığımız toplumda bize öğretilen, hatta ezberletilen “kadın bir adım geride olmalıdır” sözlerimin amacından çok farklı bir şekilde kullanmışım gibi yansıtılarak toplumsal bir yaramıza dokundurulduğunun üzülerek farkına varmış bulunmaktayım.

Özür dilerim.

Kadına, doğaya, cinsel farklılıklara, çocuğa, hayvana yaşatılan her türlü şiddetin karşısında, iyiliğin yanındayım ömrümün sonuna kadar.

View this post on Instagram

Kamuoyuna saygılarımla; Haftalar önce yaptığım ve şiddetin her türlüsüne ısrarla karşı olduğumu belirttiğim röportajın yalnızca bir bölümünü alıntılayıp, böylesine acı dolu ve hassas bir günde, planlanmışçasına yayınlayıp beni hedef gösterdiler. Yaşadığımız toplumda bize öğretilen, hatta ezberletilen “kadın bir adım geride olmalıdır” sözlerimin amacından çok farklı bir şekilde kullanmışım gibi yansıtılarak toplumsal bir yaramıza dokundurulduğunun üzülerek farkına varmış bulunmaktayım. Özür dilerim. Kadına, doğaya, cinsel farklılıklara, çocuğa, hayvana yaşatılan her türlü şiddetin karşısında, iyiliğin yanındayım ömrümün sonuna kadar. Murat Övüç

A post shared by Murat ÖVÜÇ (@muratovucofficiall) on