Güneş Kremini Neden Heryer Kullanılmalı? İşte 5 Önemli Nedeni! - Magazinmatik.com
Kadın&Moda

Güneş Kremini Neden Heryer Kullanılmalı? İşte 5 Önemli Nedeni!

Güneş Kremini Neden Heryer Kullanılmalı? İşte Güneş Kremi kullanmanın 5 Önemli Nedeni!

1.Güneş koruyucu  ürünler güneş hassasiyetini önler.

Güneşten koruyucular, UV ışınlarına maruz kalmanın kızarıklığa ve yanmaya ve bu koşulların genel şiddetine yol açabileceği gibi güneşe duyarlı koşulları olan kişilerde güneş tahrişini önlemede özellikle yararlıdır.

2.Güneş koruyucu   ürünler erken yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur.

Yaşlanmak herkes için kaçınılmaz tabi ki ama erken yaşlanmadan korunmanın yolları var. Yaşlanma içsel ve dışsal yaşlanma olmak üzere 2 ye ayrılabilir. İçsel yaşlanma genetikten faktörlere bağlıdır.

Dışsal yaşlanma ise güneşin radyasyonuna, ortam kirliliğine, kimyasallara ve diğer çevresel faktörlere , uzun süre maruz kalınan uygunsuz koşullara bağlıdır.

Güneş ışınları, UV radyasyonu derimizin canlı ve diri kalmasını sağlayan kollajen ve elastinin erken bozulmasına sebep olur ve ciltte ince çizgiler ve kırışıklıklara oluşur.

Ayrıca melanosit adı verilen pigment üreten hücrelere zarar verir, bu da melaninin aşırı üretimine neden olur ve hiperpigmentasyona neden olur. Güneşin ultraviyole radyasyonu, gözle görülür yaşlanma belirtilerinin yaklaşık yüzde 90’ından sorumludur. Güneş kremi , güneş losyonu gibi güneş koruyucuların, özellikle de anti-aging yani yaşlanma karşıtı güneş kremlerinin düzenli kullanımı, yıllarca daha pürüzsüz, genç görünümlü bir cilde sahip olmamızı sağlar.

 

3.Güneş koruyucular cildin iltihaplanma riskini azalmasına yardımcı olur.

UV radyasyonu bağışıklık koruyucu hücrelerin DNA’sına zarar vererek iltihaplanma ve cilde ve vücutta serbest radikal hasarına yol açabilir. Bağışıklık baskılama, vücudumuzun bu hücrelerin bizi cilt kanserlerinden ve diğer hastalıklardan koruma yeteneğini azaltır. Bağışıklık sistemi vücudun tüm dokularının sağlığının korunmasında hayati bir rol oynar, bu nedenle sağlıklı cilt genel sağlık için hayati önem taşır.

 

4.Güneş koruyucular ve güneş kremi cilt kanserlerini önlemeye yardımcı olur.

En yaygın üç cilt kanseri türü, bazal hücreli cilt kanseri, yassı hücreli cilt kanseri ve melanomdur. UV radyasyonu bu cilt kanserlerine neden olan en büyük risk faktörüdür. Güneşin UV ışınlarından korunmak riskinizi azaltmanıza yardımcı olur, alacağınız pek çok tedbirin yanında her gün güneş koruyucu kullanmanız da önemlidir ve bu ışınlardan korunmanıza yardımcı olarak risklerin azalmasına katkıda bulunur.

 

5.Güneş koruyucu ürünler hiperpigmentasyon riskini azaltır.

Güneşe maruz kalmanın neden olduğu yaygın bir cilt durumu olan hiperpigmentasyon, cildinize rengini veren melanin üretimindeki değişiklikler nedeniyle cildinizin lekeler halinde koyulaşmasıdır. Koyu tenli insanlar doğal olarak hiperpigmentasyona daha duyarlıdır. Düzenli, talimatlara uygun güneş koruyucu kullanımı bu riskin azalmasına yardımcı olur.