Dark 3. Sezon İlk Bölümü İle Beyinleri Yaktı! - Magazinmatik.com
Kültür&Sanat

Dark 3. Sezon İlk Bölümü İle Beyinleri Yaktı!

Alman yapımı olan ve Netflix’in şimdiye kadar yayınladığı diziler içinde en beğenilen ve ilgi gören dizi olma yolunda ilerleyen Dark dizisinin 3. sezonu başladı.Dizinin ilk bölümü izleyenlerin tabiri ile beyinleri yaktı.

2017 yılında Netflix ekranlarında yayınlanmaya başlayan Dark dizisinin 3. sezon bekleyişi dün  sona buldu ve bilimkurgu gerilim türündeki dizi, dün 3. sezonuyla birlikte izleyenlerin karşısına çıktı.

Yeni sezon 60 dakikalık 8 bölümde oluşmakta.

Dark yeni sezon

Zaman ve mekan kavramlarının çok daha ötesine giderek sınırları zorlayan bir sona doğru giden Dark’ın 3. sezonunda Jonas, 2019’da mağaradan çıktığında tuhaf ancak tanıdık bir kasabayla karşılaşır: Winden Kasabası.Jonas, bu farklı Winden’ın kendi kaderi için ne anlama geldiğini anlamaya çalışırken diğer dünyada kalanlarsa artık sadece zamanı değil, mekânı da büken döngüyü bozmanın karanlık yollarını aramaktadır. Karanlık ve aydınlık iki dünya, tüm bunların merkezinde ise trajik ve destansı bir aşk hikâyesi yeni sezonda izleyicileri bekliyor.

 

DARK 3.SEZON BÖLÜMLERİ

1. Bölüm – Dejavu

2. Bölüm – Sağ Kalanlar

3. Bölüm – Adem ile Havva

4. Bölüm – Köken

5. Bölüm – Yaşam ve Ölüm

6. Bölüm – Işık ve Gölge

7. Bölüm – Zamanlar Arasında

8. Bölüm – Cennet

Dizinin yeni seoznunun yayınlanması ile birlikte sosyal medyada da bir Dark esintisi başladı.Dizinin hayranları ilk bölümle birlikte heyecanlarını yorumlarına aksettiriyorlar.Yapılan yorum çoğunda dizinin ilk bölümünün yine beyin yakan nitelikte olduğu.

DARK KONUSU NEDİR?

Almanya’nın Winden kasabasının çocuklarının ortadan kaybolmaya başlamasıyla bölgede yaşayan dört ailenin kopuk ilişkileri, çifte yaşamları ve karanlık geçmişleri gün yüzüne çıkmış ve üç nesli kapsayan bir gizem gözler önüne serilmiştir.

Ana karakterler arasında babasının intiharını atlatmaya çalışan genç Jonas Kahnwald, erkek kardeşi 33 yıl önce ortadan kaybolan polis memuru Ulrich Nielsen ve emniyet amiri Charlotte Doppler yer almaktadır.

2019’da başlayan hikâye, dizideki ana ailelerden belirli kişilerin nüfuz sahibi Tiedemann ailesinin bölgede işlettiği nükleer enerji santralinin altından geçen mağara sisteminde bulunan bir solucan deliğinin varlığından yavaşça haberdar olmasıyla dizinin hikâyesi zamanda yolculuk ile kısa sürede 1986 ve 1953’ten de olaylar içermeye başlar.

Birinci sezonda sadece Kahnwald, Nielsen, Doppler ve Tiedemann ailelerinin sırları ortaya dökülmeye başlamamış ayrıca ortadan kaybolan çocuklar ile kasabanın ve sakinlerinin arasındaki bağlar su yüzüne çıktıkça ailelerin hayatları da mahvolmaya başlamıştır.