Gündem

THY’nin Tarihi Bilet Uygulamasına Yoğun İlgi

THY tarihi yolculuk adı altında bir uygulama ile 19 Mayıs hatıra bileti veriyor pekiyi bu bilet nasıl ve nereden alınır?

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Türk Hava Yolları’ndan tarihi yolculuğa katılmak isteyen on binlerce vatandaş internet aracılığı ile araştırmalarına şimdiden başladı.

THY tarihi yolculuk 19 Mayıs Hatıra bileti nasıl alınır?

Türk Hava Yolları tarafından başlatılan bu kampanya; online ortamdan www.tarihiyolculuk.com sitesi üzerinden vatandaşların başvuruları ile gerçekleştirilebilecek. Bu özel günde Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları salgın nedeniyle yapılamazken başlatılan bu kampanya ise şimdiden yoğun ilgi görüyor.

Peki, THY 19 Mayıs hatıra bileti nasıl alınır? THY tarihi yolculuk bileti başvurusu nereden yapılıyor? İşte konuya dair tüm detaylar!

 

Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen tarihi yolculuk uçuşu için binlerce vatandaş internet aracılığı ile araştırmalarına şimdiden başladı. Bu kapsamda yapılacak olan TK1919 sefer numaralı uçuşa evlerinden destek vermek isteyen vatandaşlar Milli Mücadele’nin 101. Yılında THY hatıra bileti ile kampanyaya katılım sağlıyor.

TÜRK HAVA YOLLARI’NDAN 19 MAYIS’A ÖZEL TARİHİ YOLCULUK!

Türk Hava Yolları resmi sitesinde yaptığı açıklama şöyle;

“19 Mayıs’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı yere,

Samsun’a uçuyoruz.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu olarak, tüm vatandaşlarımızı bu özel uçuşa davet ediyoruz.

Siz de bu tarihi uçuşumuza katılarak hatıra biletinizi alın, dünyanın en yüksek katılımlı uçuşuna hep birlikte imza atalım!”

23 Nisan’nda gökyüzüne ay yıldız çizen Türk Hava Yolları 19 Mayı’ta da yeni bir etkinliğe hazırlanıyor. THY, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Samsun’a tarihi bir uçuş gerçekleştirecek.

Türk Hava Yolları, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Samsun’a tarihi bir uçuş gerçekleştirecek. İstanbul’dan Samsun’a gerçekleştirilecek TK-1919 sefer sayılı tarihi uçuşun kaptan pilotu Selin Sevimli, ikinci pilot ise Doğukan Demir olacak. Bu tarihi sefere evlerinde kalarak katılmak isteyen kişiler ise www.tarihiyolculuk.com adresi üzerinden hatıra biletleri oluşturabilecek. Oluşturulan hatıra biletleri bugünden itibaren #TarihiYolculuk ve #TK1919 sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılabilecek.

 

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “23 Nisan’ın 100. yılında dünyanın en büyük bayrağını gökyüzüne açan Türk Hava Yolları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, tarihi bir uçuş daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele’yi başlattığı tarihten tam 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan Millî Mücadele’nin başladığı şehir olan Samsun’a düzenlenecek bu tarihi uçuş TK1919 sefer sayısı ile gerçekleşecek” ifadelerini kullandı.

 

SENDE BİLETİNİ ALMAK İÇİN TIKLA…