Serkan Tatar'ın Bu Haftaki Konuğu Talha Ahmet Erdem - Magazinmatik.com
Röportaj

Serkan Tatar’ın Bu Haftaki Konuğu Talha Ahmet Erdem

serkan tatar
Abone Ol

Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası’nda T23 kategorisi erkekler 81 kiloda mücadele eden ve altın madalyanın sahibi olan Talha Ahmet Erdem  kardeşimiz bizler ile birlikte.

ST: Öncelikle azmin ve başarılarından dolayı seni canı gönülden tebrik ediyorum. Judo’ya nasıl başladın ve altın madalya ya giden sürecin nasıl ilerledi?

TAE: Kocaeli Büyükşehir belediyesinin başlatmış olduğu engelliler kategorisin de judoya başladım. Antrenörümüz Gültekin hoca eşliğinde hafada 3 gün antrenman yaparak bu sürece hazırlandım.

ST: Bizlere biraz kendinden bahsedermisin? Gitar çalışıyor şarkı söylüyorsun bu özelliklerin ile okuyucularımız seni daha yakından tanısınlar istiyorum?

TAE: 24 yaşımdayım. İzmit belediyesine ait Down kafe de çalışıyorum işimi severek yapıyorum. İşimi severek yapıyorum ve şarkı söylemeyi seviyorum.

talha ahmet erdem

ST: Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak, Türkiye’ye ilk dünya şampiyonluğunu getirdin, Şampiyonaya nasıl hazırlandın antrenman beslenme antrenörlerinle neler yaşadınız?

TAE: Yarışmaya disiplinli bir planma ile hazırlandık. Antrenörümüzün bize uyguladığı antrenmanlar ve beslenme programına bire bir uyarak hazırlandım.

ST: Bundan sonra hedeflerin neler?

TAE: Kore Olimpiyatlarına katılmak.

ST: Judo dışından ilgilendiğin spor dalları var mı? Ben eski boksör ve Milli boks antrenörüyüm boksu seviyormusun? Beğendiğin boksörler var mı?

TAE:  Judo dışında fitness yapıyorum ama daha çok Judo’ya odaklıyım. Boksu seviyorum. Sevdiğim boksör Atakan Çağlayan.

ST: En sevdiğin diziler ve oyuncular kimler?
TAE: Surviver izliyorum. Aras Bulut, Aslı Enver i oyuncu olarak seviyorum. Murat Boz ve Hadisenin de şarkılarını seviyorum.

ST: Spor hayatında yaşadığın zorluklar ve sporun sana kattığı fiziksel ve ruhsal faydalar neler oldu?

TAE: Spor hayatımda zorluk yaşamadım. Gereken bütün olanaklar Kocaeli Büyükşehir belediyesi tarafından bana sağlanıyor. Bana da çalışmaya devam etmek kalıyor. Sporun bana kattığı en önemli şeylerden biri formda olmak ve daha sosyal olmamda ki büyük etkisi.

ST: Bir dilek hakkın olsaydı ne dilerdin?

TAE: Türkiye’ye tekrar şampiyonluk getirmek isterim.

ST: Son olarak Magazinmatik.com okurlarımıza neler söylemek istersin? TAE: Bu güzel röportaj  için Kocaeliden sevgi ve selamlarımla teşekkür ederim.

Milli Antrenör Boksör Oyuncu Serkan TATAR