İyilik Pahalı Bir Şey Değilse? - Magazinmatik.com
Nihal Yeşiltaç Oran

İyilik Pahalı Bir Şey Değilse?

Abone Ol

Zaman çabuk geçiyor, geldik mübarek ramazan ayının son günlerine. İnanan herkes bu özel günler için sorumluluklarını yerine getirme çabasına düştü. Bunlardan biri de fitre.

Her yıl biz de en uygun yer kişi arayışına düşüyoruz. İstiyoruz ki gerçekten ihtiyacı olanlara ulaşsın. Ancak özellikle son zamanlarda inanç ve duyguları sömüren insanlar çoğaldı ve iyice tereddüt ettik isabetli yardımda.

Tam bunları etrafımdaki güvendiğim insanlarla paylaşıp fikir beklerken blogger arkadaşım Yasemin Akçin (Gülümse Yüzüme Blog) bir öneride bulundu. Ve bu, inanın gözümden ışıklar çıkmasına sebep oldu.’ Kelebek Çocuklar’ dedi. Daha isabetlisi sanırım olamazdı.

Uzun zamandır takip ettiğim bir dernek. Başkanı muhteşem kadın Fulden Uras. ‘İyilik pahalı bir şey değil’ diyen ve bunu gösteren Uras’a insanlık adına hangi sözlerle teşekkür edilir bilmiyorum. Onun bu oluşumda ne kadar başarılı olduğunu kelebek çocukların ona sevgisi ve bakışını izleyerek görebilirsiniz. Yıllar önce dernek hakkında yazdığım yazı da, sanırım köşe yazılarım içinde en çok okunan yazılardan biri oldu. Millet olarak içimizde bir yerde kıyıda köşe var olan merhametimiz bizleri sanki böyle organize olaylar hakkında bilgi sahibi olmaya itiyor.

Sonuç itibari ile biz bu yıl fitrelerimizi Kelebek Çocuklar Derneği’ne gönderiyoruz. Eğer sizler de fitre zekat veya herhangi bir yardım düşüncesinde iseniz belki yön olur.

Sizler fitrelerinizi derneğe göndererek belki sorumluluğunuzu yerine getireceksiniz ama kaç çocuğun acısını anlık da olsa dindireceksiniz tahmin bile edemezsiniz.

Derneğin hesap numaralarını www.kelebekcocuklar.com adresinde bulabilirsiniz. Bana  ulaşırsanız ben de sizlerle paylaşırım.  Aynı siteden ve sosyal medya hesaplarından derneğin aktivite ve çalışmalarını görebilirsiniz. Bu sitede ayrıca kredi kartı ile de bağış yapılabiliyor. Hatta bu bağışın sonrası size sevgi sertifakası geliyor. Mesela bir yakınınıza ne güzel, ne anlamlı hediye olur öyle değil mi?

Son olarak; bir kadın hem güzel, hem akıllı hem özverili hem merhametli olabiliyormuş. İyi ki varsın Fulden Uras…

Mamatha Gandi’nin bir sözü geldi aklıma yine “Vicdanın sesi bütün kanunların üstündedir”

 

Nihal Yeşiltaç Oran