İstanbul Aydın Üniversitesi O Profesör Hakkında Hukuki Süreç Başlattı - Magazinmatik.com
Gündem

İstanbul Aydın Üniversitesi O Profesör Hakkında Hukuki Süreç Başlattı

Abone Ol

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, Akit TV’de katıldığı Derin Kutu programında sarf ettiği sözlerle büyük tepki topladı

Özgüven’in söylediği “Süperman diye bir şey yok hayal kahramanı ama, süper kadın diye bir ırk var. Ve bu da 13-16 yaş arasında, istediğiniz doktora sorun. 12-17 de olur. Muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel. Bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş. Yani ben diyorum ki; erkekler olsun, kadınlar olsun, biraz zekamızı koyalım.”sözleri başta sosyal medya olmak üzere pek çok mecrada tepki ile karşılandı.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI

İstanbul Aydın Üniversitesi, Özgüven’in kullandığı ifadeler nedeniyle bir açıklama yayınladı. Üniversitenin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Üniversitemizde görev yapmakta olan Prof.Dr Kutluk Özgüven’in katıldığı televizyon programında yaptığı açıklama şahsi düşünceleri olup kabul edilmesi mümkün değildir. Kendisini şiddetle kınıyoruz. Söz konusu personel hakkında hukuki süreç başlatılmıştır. Kamuoyuna duyurulur”