Fantastik Dizi Cursed Netflix'te - Magazinmatik.com
Kültür&Sanat

Fantastik Dizi Cursed Netflix’te

Abone Ol

2020 yazında yeni bir fantastik dizi Netflix ekranlarında izleyicisiyle buluşacak.New York Times’ın çok satan romanından uyarlanan Cursed, 2020 yazında tüm dünyayla aynı sadece Netflix’te gösterimde olacak

 

60 dakikalık 10 bölüm bölümden olucaşn dizide Katherine Langford (Nimue), Devon Terrell (Arthur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Weeping Monk), Sebastian Armesto (King Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Sister Iris), Billy Jenkins (Squirrel), Bella Dayne (Red Spear), Peter Mullan (Father Carden) rol alıyor.

cursed netflix dizisi

Cursed dizisinin konusuna gelince ;Genç kadın kahraman Nimue, nam-ı diğer ‘Lady of the Lake’ tarafından anlatılan ve Kral Arthur efsanesinin yeni bir uyarlaması olan Cursed, gizemli ve özel güçlere sahip Nimue’nin ‘Gölün Kraliçesi’ne dönüşümünü konu alıyor. Nimue, annesinin ölümünün ardından Merlin’i bulmak ve eski kadim bir kılıcı teslim etmek için beklenmedik bir ortak bulur. Çıktığı bu yolculukta ise korkunç Kırmızı Paladinler ve suç ortakları Kral Uther karşısında bir direniş ve cesaret sembolü haline gelir. Doğanın yok edilmesi, din terörü, anlamsız savaşlar ve imkansızı başarmak için cesur bir lider olmak gibi günümüz temalarını da içine alan Cursed aynı zamanda bir yetişkinliğe geçiş öyküsü.

cursed netflix dizisi

Cursed dizisinin afişide yayınlandı

cursed netflix dizisi