Eurovision 2021 Yine Rotterdam'da Yapılacak! - Magazinmatik.com
Kültür&Sanat

Eurovision 2021 Yine Rotterdam’da Yapılacak!

Abone Ol

Bu yıl Hollanda’nın Rotterdam kentinde yapılacak olan Eurovision şarkı yarışması tüm dünya’yı saran Covid-19 salgını nedeniyle iptal edilmişti.

Avrupa Yayın Birliği (EBU)  ve Hollandalı yetkililer arasında yapılan anlaşma sonucu bu yıl Rotterdam’da yapılması gereken ama pandemi nedeniyle yapılamayan yarışma 2021 yılında yine Rotterdam kentine verildi.

65. Eurovision Şarkı Yarışması’nın ev sahipliğini salgın nedeniyle yapamayan ama onun yerine  16 Mayıs’ta büyük Final yerine geçen 40’ın üzerinde ülkede yayınlanan Avrupa Shine a Light ‘ı düzenleyen Ebu, 2021 yılında efsane bir yarışma tertiplemeye hazırlanıyor.

Yetkililer “Ekibimiz, 2021’de fantastik bir yarışma düzenlemek için sabırsızlanıyor. Evet, yaşadığımız zamanlara uyan gerçekçilik duygusu ile hırs ve yaratıcılık ile. Bunu gerçekleştirmek için tüm Eurovision ailesiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ” açıklamasını yaptı

Bugüne kadar, 2020 için planlanan sanatçıların 18’i ülkelerini 2021’de tekrar temsil edeceklerini doğruladı. Eurovision Şarkı Yarışması 2021 hakkında daha fazla ayrıntı, etkinlik tarihleri ​​de dahil olmak üzere, önümüzdeki haftalar ve aylar içinde yayınlanacak.