Cemre Kemer 'Sabah Gülçin'in Mesajını Gördüm' - Magazinmatik.com
Magazin

Cemre Kemer ‘Sabah Gülçin’in Mesajını Gördüm’

Abone Ol

Türkiye’nin ilk kız müzik grubu Hepsi 12 yıl aradan sonra barıştı. Gazeteci yazar Emre Kara’nın Instagram’da canlı yayın konuğu olan Cemre Kemer, Twitter’da gündem olmalarını ve tüm merak edilenleri onbinlerce kişi karşısında ilk kez açıkladı.

Dün Twitter’da Türkiye gündeminin ilk numarasına #gruphepsi etiketiyle yerleşen kızlar hakkında binlerce güzel mesaj yazıldı. “2020’yi Hepsi kurtaracak” şeklinde mesajları gören Hepsi kızları yıllar sonra bile bu ilgiye çok duygulanmışlar.

İlk başta Eren’in bir canlı yayında Gülçin’in hakkında güzel sözler söylemesi üzerine ikilinin takipleşmesiyle başlayan barış süreci, dün Gülçin ve Cemre’nin birbirini takibe alması ve ardından mesajlaşmasıyla tamamlanmış oldu. Korona sebebiyle grup üyeleri henüz bir araya gelemedi. Cemre’nin Gülçin’le ses kayıtlarıyla mesajlaştıkları ekran görüntüsünü paylaştıktan sonra herkesin kafasında acaba ne konuştuklarına dair merak oluştu.

Yayında merak edilen tüm soruları içtenlikle cevaplayan Cemre Kemer; “Biz Türkiye’nin ilk kız grubuyduk ve sonrasında başka kız grubu olmadı. Madem barıştık, biz yetenekleri bulup yeni kız grubu oluşturalım ve devir teslim yapalım.” dedi.

Instagram’da Gülçin’le ses kayıtlarıyla mesajlaştığına dair ekran görüntüsünde ne konuştuklarına dair açıklık getiren Cemre “İlk Gülçin bir mesaj attı. Kibar kibar mesajlaştık. Sonrasında bir küçük didiştik. Bu olmazsa olmaz zaten. İki dakika sonra bir şey oldu ve ikimizden biri tekrar bir şekilde normal yazıp konuşmaya başladık. Sanki üç gün önce küsmüşüz de hemen barışmışız gibi oldu. Çok uzun yıllar tanışınca böyle oluyor. Barışmamız da kesinlikle sevenlerimiz sayesinde oldu. Örgütlenmeler bizi korkuttu. Bugün Gülçin’le de konuştuk ve sevenlerimizi artık mutlu etmek zorundayız dedik.”

Grup yeniden bir araya gelip şarkı çıkarır ve konser verir mi sorularına “Eren’in ne yeniden şarkı söyleyeceğine, ne de kamera karşısına geçeceğini sanmıyorum. Gülçin’de bir yayında demişti. Bir yardım gecesi ya da güzel bir şey olursa içinde olmak isteriz. Bizim için de çok güzel bir heyecan. Tam giderken köşeye bırakacağımız bir anı olur. Şu an için bir albüm, single yapma gibi düşüncemiz yok. Başka bir şey konuşuyoruz. Kavak Yelleri dizi oyuncularının yaptığı gibi bir video yapalım dedik. Ama bizde herkes teknoloji özürlü.”

Edis’le aramıza hiçbir şey giremez

Edis’le can ciğeriz. Aramıza hiçbir şey giremez. Ben daha çok ablasıyım. Grup Hepsi’yi ve kızları çok sever Edis ve barışmamızı çok istiyordu. Tüm gelişmeleri yakından takip etti. Grup Hepsi ve Edis bir proje belki olabilir. Ezhel’i çok seviyorum, onla bir şarkının içinde buluşmayı çok isterdim.

Emre Kara Kimdir?

Emre Kara 11 Haziran 1991 – Ordu doğumlu. Gazeteci, mühendis ve fotoğrafçı.

Kadir Has Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği ve Berlin HTW Uluslararası İşletme eğitimlerini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Mühendis olarak kurumsal kariyerine 2014 yılında Telekomünikasyon sektöründe başladı. Hala devam etmektedir.

Üniversite yıllarında DMC (Doğan Music Company) sanatçılarına albüm kapakları çekerek profesyonel fotoğrafçılığa başladı. Aynı yıllarda araba dergileri ve kadın dergilerinde kapak çekimi ve röportajlar yaparak gazeteciliğe adım attı. Funda Arar, Ferhat Göçer, Mustafa Ceceli, Ziynet Sali, İzzet Çapa, Wilma Elles, Betül Demir gibi isimlerle manşetlik röportajlar yaptı. 2017 yılında İrem Derici ile yaptığı “Estetikten sonra kadınlık oranım %99.9” başlıklı röportajı günlerce magazin basınının gündeminden inmedi. Bu başarının sonrasında 2019 yılından bugüne Milliyet’te Yaşam kategorisi köşe yazarlığı, 2020 yılında ses getiren Instagram canlı yayınları projesinde her gün Türkiye’nin ünlü isimleriyle röportajlar yapıyor.