Bir Soru İle Sermin Baysal Ata'ya Linç! - Magazinmatik.com
Funda Erkoç

Bir Soru İle Sermin Baysal Ata’ya Linç!

sermin baysal ata

Geçtiğimiz hafta TRT Haber spikeri Sermin Baysal Ata’nın canlı yayında sorduğu bir soru sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşmüş ve hızlı bir linç kampanyasına dönüşmüştü.

TRT Haber spikeri Sermin Baysal Ata’nın demir eksikliği hakkında bilgilendirme yapan doktora sorduğu “Demir eksikliği için Demir döküm tencere tava kullansak faydalı olur mu?” sorusu bir anda sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girmiş, soru ile ilgili esprili paylaşımlar yapılırken eleştirilerin dozunun gittikçe artması kişiyi incitecek kabalığa ulaşması her zamanki sosyal medya linç mekanizmasının işlemesi Ata’yı hayli üzmüştü.
Aslında Sermin Baysal Ata’nın herkesin merak ettiği bir soruyu doktora sorması normaldi ama kurduğu cümlelerdeki eksiklikler sorunun yanlış algılanmasına sebep oldu.

sermin baysal ata

Eğer Ata, soruyu sorarken “halk arasında şöyle bir inanış var “ diye başlamış olsaydı sorusuna sanırım olay bu duruma gelmezdi.

Yani kısacası  Ata ,güzel ve merak edilen bir soruyu eksik cümlelerle canlı yayın heyecanı içinde sorunca, yaşanan bu duruma tatlı bir dille yapılacak esprili eleştiriler kimseyi kırmaz ama olayı abartıp kişiyi yerden yere vuracak şekle getirir sosyal medya linçine dönüşürse o zaman “Kendinize Gelin Bir “demek düşer bizlere de…

Yorum Yap