Alef'te Bu Hafta 'Settar, Kemal’e Gerçeği Anlatacak mı?' - Magazinmatik.com
Kültür&Sanat

Alef’te Bu Hafta ‘Settar, Kemal’e Gerçeği Anlatacak mı?’

Abone Ol

BluTV ve FX’in ortak projesi Alef; Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in başrollerini paylaştığı kadrosuyla büyük beğeni toplayan Alef’te bu hafta neler olacak?

Dizinin bu akşam yayınlanacak olan yedinci bölümünde Kemal, katilin cinayetlerle ilgili çeşitli motivasyonlarını anlamak için tarihin tozlu sayfalarını inceleyerek pek çok önemli ipucu buluyor.

İsmail Maşuki’nin sırrı ne?

Daha önce gittikleri metruk binada İsmail Maşuki isimli bir Bayrami kutbunun mezarının olduğunu ve binanın daha evvel de çeşitli saldırılara uğradığını öğrenen Kemal, gizli tarikatların tarihinde Yaşar’ın da desteğiyle bir yolculuğa çıkar. Binayla ilgili yaptığı araştırmalar Kemal’i bir kişiye götürecektir: Yaşar’ın babası Rahmi Görener.

Settar ve Kemal yeniden birlikte

Kalp krizi geçiren Settar’ı ilk ziyaret edenlerden biri Kemal olur. Araları soğuk olan ikili, Settar’ın şakalarıyla yeniden yakınlaşır. Ancak Settar’ın gerçekte ne yaşadığını Kemal henüz bilmemektedir. Settar’ın uğradığı saldırıyı ve Kireçburnu’na neden gittiğini Kemal’e anlatıp anlatmayacağı ve Kemal’den sakladığı bir şeyler olup olmadığı ise bölüm boyunca merak konusu olur.

ALEF, yeni bölümüyle bu akşam 21.30’ da BluTV ve FX’te