Adele Sirtfood İle Kilo Verdi! Nedir Bu Sirtfood? - Magazinmatik.com
Sağlık

Adele Sirtfood İle Kilo Verdi! Nedir Bu Sirtfood?

Kilolu hali ile bilinen ünlü şarkıcı Adele’in son halini görenler gözlerine inanamıyor.Adele adeta iğne ipliğe döndü.Pekiyi Adele nasıl kilo verdi? Adele’in kilo vermesine sebep olan Sirtfood diyeti nedir?

Diyet ve sporu hayatında paralel götürmeye çalışan Adele, Bitter çikolatalı, kahveli, şaraplı bir zayıflama programı ile şu anki fit görüntüsüne kavuştu.

adele zayıflık

Sirtüin Diyeti Nedir?
Yalnızca Adele’in değil, Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın kız kardeşi Pippa’nın da uyguladığı bu yöntem aslında beslenme rutininize yeni bir soluk getirmekten ibaret. Üstelik yeni keşfedilen bir yöntem de değil. Bazı özellikleriyle protein bazlı beslenmeye (protein diyeti) benzeyen sirtüin diyetini 2016 yılında İngiliz beslenme uzmanları Aidan Goggins ve Glen Matten aynı isimli yemek kitaplarını çıkardıklarında duymuştuk.
Sirtüin diyeti temel olarak bitki bazlı proteinlerle vücudunuzdaki sirtüin oranında artış sağlayarak zayıflamanızı sağlıyor. Fakat aşırı yükselmiş sirtüin seviyesi sizin için risk teşkil ediyor; kan basıncında yükselme, metabolizmada bozukluk ve bağışıklık sisteminizin zayıflaması potansiyel riskler arasında. Bu yüzden önce doktorunuza danışmanızı öneriyoruz. Ayrıca yetkililer sirtüin diyetinin herkeste Adele’de olduğu gibi sonuçlar yaratacağının garantisini maalesef veremiyor.

Sirtüin Diyetindeyken Neler Yiyebilirsiniz?
Program sirtüin bakımından zengin besinlerin tüketilmesini temel alıyor. Fakat diyetin ilk üç günü oldukça sıkı: ilk üç gün boyunca tek bir öğünde sadece 1.000 kalori tüketmeli ve günde iki kez green juice içmelisiniz. İlk haftanın kalan dört gününde, günde iki öğün haline toplam 1.500 kalorilik öğünlerinizi yiyebilirsiniz.

Hangi Besinler Sitrüit Açısından Zengindir?
Sitrüit diyetindeyken kara lahana, çilek, soğan, maydanoz, yabanmersini, karabuğday, matcha, yeşil çay, kahve, kırmızı şarap, zerdeçal, %85 kakao bitter çikolata, ceviz gibi besinleri tüketebilirsiniz.