James Bond'a Corona Virüs Engeli! - Magazinmatik.com
Kültür&Sanat

James Bond’a Corona Virüs Engeli!

Abone Ol

Başrolünde Daniel Craig’in oynadığı  James Bond filmi Ölmek İçin Zaman Yok (No Time to Die)’un vizyon tarihi,  corona virüs salgınının yayılması nedeniyle ileri bir tarihe  ertelendi.

2019’un son günlerinde Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan  corona virüs salgınının, geçen ay içerisinde başta İtalya, İran, Güney Kore gibi ülkeler başta olmak üzere global seviyede yayılması hayatın her alanında olduğu gibi sanatsal etkinlikleride etkilemeye devam ediyor.

Çin’de 70 bin salon karantina önlemleri gereği kapalı kalmaya devam ederken, virüsün yeni yayıldığı ülkelerde de benzer önlemler alınmaya başlandı. Bu önlemler ve salgının sosyal hayatı kısıtlayıcı etkisi sebebiyle yakın dönemde gösterime girecek Hollywood yapımlarının vizyon tarihlerinin ertelenebileceği konuşulur olmuştu. Bu anlamda ilk adım, James Bond filmi Ölmek İçin Zaman Yok (No Time to Die)’un yapımcılarından geldi.

ABD’de 10 Nisan, Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede ise 03 Nisan’da gösterime girmesi planlanan filmin vizyon tarihi, bahsi geçen sebeplerden ötürü kasım ayına ertelendi. Birleşik Krallık’ta 12 Kasım’da, ABD’de 25 Kasım’da gösterime girmesi planlanan filmin Türkiye için yeni vizyon tarihi ise henüz netlik kazanmış değil.

Yorum Yap