Haftanın Dikkat Çekeni…Zemheri’deki Asansör  Sahnesi - Magazinmatik.com
Funda Erkoç

Haftanın Dikkat Çekeni…Zemheri’deki Asansör  Sahnesi

Ay Yapım imzalı “Zemheri” dizisi  show tv ‘de ilk bölümü ile seyirci karşısına çıktı. İlk bölümde ratinglerinin daha yüksek olacağını düşünmüştüm ama ilk haftayı Total’de 11. AB de ise 6. Olarak bitirdi.

Maç yayının olması ve karşısında Doğduğun Ev Kaderindir gibi güçlü bir dizinin daha olması Zemheri dizisinin  ilk hafta ratinglerinin orta karar gelme sebebi olabilir ama eminim ki ilerleye haftalarda hikaye tam oturduğunda Zemheri’yi ilk 3 arasında göreceğiz.

Aslında benim için rating sonuçları bir dizinin başarısının göstergesi değil! Ben dizinin hikayesinin ne mesajlar vermek istediği ile ilgileniyorum ve Zemheri’nin ilk bölümünde ki o duyarlı sahne zaten  dizinin senaristinin ve yönetmeninin ve tabiî ki yapımcısının benden tam not almasını sağladı.

Senarist Sema Ergenekon iş güvenliğini öne çıkartan bir asansör sahnesi yazmış ve o sahneyi yönetmen Hilal Saral muhteşem bir bakış açısı ile çekmiş.İşte benden tam not almalarının sebebi bu!…

Malumunuz iş güvenliğine  yeterli önem verilmiyor ve dizideki sahnenin benzeri ne yazık ki 2014 yılında bir rezidans inşaatı sırasında yaşanmıştı.Sema Ergenekon’dan budan yola çıkmış ve belkide herkesin unuttuğunu dizi senaryosu olarak karşımıza getirmiş…

Yorum Yap