2019’un Son Albümü Kazım Şener’den - Magazinmatik.com
Müzik

2019’un Son Albümü Kazım Şener’den

Sahnelerin sevilen ismi Kazım Şener Hüzün Sarısı/Şeytan Diyor ki isimli ilk albümünü sevenleri ile buluşturdu.

1995 yılında Samsun Belediye Konservatuarı’ndan mezun olan Şener, aynı dönemlerde babasının teşviki ile bağlama dersleri almaya başladı. 1997 yılında sahnelerle tanışan sanatçı birçok etkinlik, festival ve eğlence mekânında sahne aldı.

Bağlama, kemençe, kabak kemane, yaylı ve mızraplı tambur, klavye, ritim sazlar, tarcüş, tar cümbüş ve keman gibi birçok saza hâkim olan Kazım Şener, Samsun Belediye Konservatuarı ve Samsun Saz Evi’nde şan dersleri ve Ünye Konservatuarı’nda bağlama dersleri  vermiştir.

2012 yılında Kadırga Prodüksiyon ile yolları kesişmiş ve albüm repertuvarını yine Kadırga Prodüksiyon sanatçısı Müslüm Gürses ile hazırlama şansı yakalayıp, çalışmalarının ilk günlerinde Gürses’in desteğini almıştır.

14 eserden oluşan Hüzün Sarısı/Şeytan Diyor ki isimli albümü için, uzun bir hazırlık aşamasından geçen Şener ve yapımcı firma Kadırga Prodüksiyon bu albüm için usta söz yazarı ve besteciler ile çalışmıştır.

Albümün klip şarkısı da yine aynı titizlik ile seçilmiş ve Şeytan Diyor ki isimli esere yönetmen Fikret Ertuğrul tarafından klip çekilmiştir.

“İyi zamanda iyi işler felsefesi ile yola çıktık” diyen sanatçının, müzik otoritelerinin tam puan verdiği albümü Kadırga Prodüksiyon etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini almış ve 2019 yılının son albümü olma özelliğini taşımaktadır.

Yorum Yap