Nihal Yeşiltaç Oran Yazdı...Doğru Ten Makyajı Nasıl Yapılır? - Magazinmatik.com
Kadın&Moda

Nihal Yeşiltaç Oran Yazdı…Doğru Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Selam

Bugün biraz ten makyajından bahsedelim; doğru kullanım nasıl olmalı?

İyi bir ten makyajı için ilk şart cilt temizliği. Cilt tipimize uygun bir temizleme jeli veya temizleme köpüğü ile cildi arındırmalıyız. Bunun için sabun kullananlar var, sabun cildi kurutur aman ha!

Temizleme işlemi ardından tonik uygulaması ve yine cildimize uygun bir nemlendirici ile cildimizi makyaja hazırlıyoruz. Göz çevresinin temizliği biraz daha farklı olmalı, hassas yapısı sebebi ile. Mesela ben mümkün olduğunca temiz içerikli gül suyu kullanıyorum göz çevresi günlük temizliğinde. Şimdi ten makyajına başlıyoruz; ilk ürün eğer kullanıyorsanız bir makyaj bazı. Burada dikkat etmemiz gereken bazın cildimize uygun olup olmadığı, diğer tüm ürünler gibi. Yağlı bir cildimiz varsa ışıltılı fazla aydınlık bazlar uygun olmayabilir makyaj bitişi cilt parlama yapabilir. Baz sonrası renk eşitliği veya kusur kapamak amaçlı kullandığımız bir üründe sıra. Bu BB krem olur, fondöten olabilir belki pudra olabilir. Tenimize uygun bir renk ile doğru uygulama ile güzel temiz bir görünüm çıkarabiliriz ortaya. Eğer böyle bir ürünü yeni kullanmaya başladıysak, az miktarlarda alıp cilde nemli bir sünger yardımı ile tampon hareketlerle dağıtabiliriz. Bunun için parmaklarımızı da kullanabiliriz ama ben yeni başlayanlar için fırça ile fondöten uygulaması önermem.

Göz altı için de soruna yönelik bir ürün tercih etmeliyiz. Pudra aşamasına gelindiğinde şunu söyleyebilirim; bu aşamada transparan pudra kullanmak bence en uygun olanı. Göz altlarına kapatıcının çizgilere dolmaması için, özellikle alnımızın ve burnumuzun parlamaması için ayrıca ten makyajını sabitlemek için transparan pudra ciddi yardımcıdır bilmeyenlere duyurulur.

Tüm bu işlemler sonrası tercihen yapılan bir de kontur uygulaması var ama onu bir başka hafta konuşalım olur mu?
Yeniden görüşmeyi diliyorum.
Sevgiler

Yorum Yap