Nihal Yeşiltaç Oran Yazdı...Beyaz Kil Maskesi ve Faydaları - Magazinmatik.com
Kadın&Moda

Nihal Yeşiltaç Oran Yazdı…Beyaz Kil Maskesi ve Faydaları

Merhaba

Cilt için geliştirilmiş maskeler artık o kadar çok gündemde ki üreticiler çeşit çeşit üretmeye, ithal edenler de her türlüsünü getirtmeye başladı. İşe yarıyorlar mı? Evet yarıyorlar ancak içerik tam olarak nasıl bilinmediği için, bazen de ekonomik olarak bütçeleri zorladığı için ev yapımı maskeler kullanmak isteyenleri biliyoruz. O zaman bu köşede bugün beyaz kil maskesinden bahsedelim  ve  beyaz kil maskesinin faydaları ve nasıl kullanılması gerektiğine geçelim.

Aktarlardan çok uygun fiyata alacağımız beyaz kil ile kuru ve normal cilde sahip kişilerin faydalanacağı bu maske ne işe yarayacak ve nasıl kullanılacak?

Beyaz kil maskesi ile ışıl ışıl, canlı ve yumuşacık bir cilde sahip olacaksınız. Haftada 1 defa uygulayarak cildinizdeki bu dokunuşu ömürlük yapabileceksiniz. Hazırlanması da oldukça kolay. 2 tatlı kaşığı beyaz kil içine birkaç damla kayısı çekirdeği yağı veya zeytinyağı ki ben kayısı çekirdeği yağını daha çok öneriyorum, çamur kıvamı alana kadar da gül suyu ekleyerek maskeyi hazırlayabilirsiniz.  Gül suyu yoksa içme suyu da olur. Ardından bir fırça veya parmaklar ile göz çevresi hariç yüzünüze, boynunuza hatta dekolte bölgesine uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 15-20 dakika sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Sonrasında tonik ve nemlendiricinizi kullanabilirsiniz.

Beyaz kil maskesi veya diğer tüm maskeler için önemli bir hatırlatma yapmak isterim. Maske uygulaması öncesi cilt kesinlikle temiz olmalıdır, hatta sıcak bir banyo sonrası yapılan maskeler çok daha iyi sonuç verir.

Yorum Yap