Tiyatro Oyununa ' Ispanak ' Engeli! - Magazinmatik.com
Kültür&Sanat

Tiyatro Oyununa ‘ Ispanak ‘ Engeli!

Müjdat Gezen ve öğrencileri yarın İzmir’de, 7-8 Kasım tarihlerinde ise İstanbul’da, gazeteci Yılmaz Özdil’in Mustafa Kemal kitabının oyununu sahneye koyacaklardı. Ama oyun Ispanak engeline takıldı.

Yılmaz Özdil’in yazdığı, Barış Taşkın’ın yönettiği, Müjdat Gezen Tiyatrosu tarafından sahnelenmeye hazırlanılan “M. Kemal” oyununun son provasında beklenmedik bir olay yaşandı. Oyunun önemli oyuncularından biri hastalandı. Provayı izlemeye giden Müjdat Gezen, tanık olduğu olayı SÖZCÜ’ye anlattı.

Gezen, “Çocuk sahnenin ortasında küt diye düştü. O sırada Çanakkale Savaşı canlandırılıyordu, sahnede top ve silah ses efektleri vardı. Ben rol icabı zannettim. İlk kez provayı izlediğimden öyle sandım ama herkes orada öyle bir rol olmadığını biliyor. Birdenbire herkes baygınlık geçiren oyuncumuza koştu. Yüzü kireç gibi bembeyaz olmuştu. Hemen hastaneye kaldırdık. Gıda zehirlenmesi olmuş. Yediği ıspanak dokunmuş. Serum bağladılar. Turnemiz olduğunu söylediğimiz doktor, oyuncumuzun en az iki gün müşahede altında kalması gerektiğini söyledi” dedi.

İZMİR GÖSTERİMİ ERTELENDİ

Oyun 6 Kasım 2019 Çarşamba akşamı İzmir Bostanlı Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu’nda izleyici ile buluşacaktı. Mecburen oyunun iptal edildiğini bildiren Müjdat Gezen, “Oyuncumuz iyileştiğinde devam edeceğiz ve bulduğumuz ilk fırsatta İzmir’e geleceğiz” dedi.

Olayı Twitter sayfasından duyuran usta gazeteci ve televizyoncu Uğur Dündar da, Müjdat Gezen Tiyatrosu’nu İzmir’de karşılamak için özel hazırlık yaptığını ancak bu haber nedeniyle şoke olduğunu belirtti.

Kaynak:sözcü

 

Yorum Yap