Nihat Odabaşı'nın Objektifinden Ünlülerin En Büyük Hastalıkları - Magazinmatik.com
Magazin

Nihat Odabaşı’nın Objektifinden Ünlülerin En Büyük Hastalıkları

Ünlü fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı, toplumdaki HIV farkındalığını artırmayı amaçlayan “Birlikte HIV’den Güçlüyüz” platformunun “En Büyük Hastalığım” kampanyasına destek verdi. Nihat Odabaşı’nın objektifinden 14 ünlünün en büyük hastalıklarıyla fotoğraflarından oluşan serginin galası gerçekleşti.

Sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimlerinin yanı sıra kampanyaya fotoğrafları ile gönüllü destek veren Ali Yağcı, Bade İşçil, Bennu Gerede, Burak Yörük, Danla Biliç, Derya Uluğ, Ebru Şahin, Ece Sükan, Gökhan Türkmen, Hazal Filiz Küçükköse, Kubilay Aka, Reynmen, Tuba Ünsal ve Zeynep Bastık’ın da katıldığı galada, HIV/AIDS ile etkin bir şekilde mücadele edebilmek için toplumsal farkındalığın artırılması gerektiğine dikkat çekildi

“Birlikte HIV’den Güçlüyüz” platformunun geçtiğimiz aylarda hayata geçirdiği “En Büyük Hastalığım” kampanyasına ünlü fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı’ndan büyük destek geldi. Nihat Odabaşı; Ali Yağcı, Bade İşçil, Bennu Gerede, Burak Yörük, Danla Biliç, Derya Uluğ, Ebru Şahin, Ece Sükan, Gökhan Türkmen, Hazal Filiz Küçükköse, Kubilay Aka, Reynmen, Tuba Ünsal ve Zeynep Bastık’ın “en büyük hastalıkları”nı objektifiyle yorumladı. İki ayda tamamlanan çekimlerde son derece estetik, sıradışı ve çarpıcı kareler ortaya çıktı.

Toplumdaki HIV farkındalığını artırmayı ve toplumun HIV ile ilgili doğru bilgiye erişimine katkı sağlamayı amaçlayan “Birlikte HIV’den Güçlüyüz” platformu, HIV enfeksiyonu ile mücadelede geliştirdiği tedavilerle öncü olan ve 2019’da dünyanın en inovatif ilaç şirketi seçilen Gilead Sciences tarafından, Pozitif-iz Derneği ve diğer paydaşların katılımı ile bu yıl hayata geçirildi. Tüm kreatif süreçleri Tazefikir Reklam Ajansı tarafından yürütülen platformun ilk kampanyası olan “En Büyük Hastalığım” filmi ve görselleri Temmuz ayında sosyal medya kanallarından paylaşıldı ve sosyal medyada büyük ses getirdi.

Kampanyanın yeni bir açılımı niteliğinde olan Nihat Odabaşı ile “En Büyük Hastalığım” Fotoğraf Sergisi’nin galası Pilevneli Galeri’de gerçekleştirildi. Galaya; Nihat Odabaşı’nın objektifinin karşısına geçen ünlü isimlerin yanı sıra sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri de katıldı.

1 Aralık Dünya AIDS Günü nedeniyle gerçekleştirilen fotoğraf sergisinin önümüzdeki dönemlerde farklı şehirlerde ücretsiz sergilerle halkla buluşturulması planlanıyor.

Yorum Yap