Fizy İstanbul Müzik Haftası'nda 7 Kasım'da 7 Saat Boyunca Kesintisiz Rap - Magazinmatik.com
Etkinlikler

Fizy İstanbul Müzik Haftası’nda 7 Kasım’da 7 Saat Boyunca Kesintisiz Rap

Atlantis Yapım ve SM Production işbirliğiyle düzenlenen Fizy İstanbul Müzik Haftası’nda 7 kasım perşembe akşamı, 7 saat boyunca kesintisiz Türkçe Rap’in dev isimleri sahne alacak.

Türkiye’nin ilk ve tek popüler müzik ve kültür festivali  fizy İstanbul Müzik Haftası, 4-9 Kasım 2019 tarihleri arasında rap müzikten pop ve rock’a farklı türleri bir araya getirecek.  

7 Kasım Perşembe akşamı , 7 saat boyunca Volkswagen Arena’da Türkçe rap’in dev isimleri art arda sahne alacak

 İlki geçen yıl gerçekleşen ve 200 bini aşkın müzikseveri birbirinden eğlenceli konser ve etkinliklerle buluşturan fizy İstanbul Müzik Haftası, festival havasında geçmişti. Atlantis Yapım ve SM Production işbirliğiyle düzenlenen etkinlikler daha geniş kitlelere ulaşmak amacıyla 4 ayrı mekana yayılıyor: Volkswagen Arena, IF Performance Beşiktaş, Moda Kayıkhane ve Kadıköy Sahne.

7 Kasım Perşembe günü müzikseverler Volkswagen Arena’da müthiş bir rap müzik maratonuna şahitlik edecek. Rap ve hip hop müziğin en başarılı temsilcilerinin sahneye çıkacağı gün 17.00’de Baneva ile başlayacak. Alaturka Mavzer, Sansar Salvo, Önder Şahin & Sayedar, Kamufle, Nova Norda ve Ayben ile devam edecek konserler gecenin ilerleyen saatlerinde Anıl Piyancı ve Gazapizm ile coşkunun doruğuna ulaşacak. Finali ise Türkçe rap’in efsane ismi Ceza yapacak.

fizy İstanbul Müzik Haftası, yine Volkswagen Arena’da 8 Kasım’da pop gecesi ile devam edecek. 9 Kasım’da ise rock konserleri ile final yapacak.

Ceza
Rap müzikle tanıştıktan sonra doğaçlama yarışmalarında birincilikler alan Ceza, 2007 yılında MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde En İyi Türk Şarkıcısı ödülünü aldı. Çalışmalarına Almanya’da devam eden sanatçı, birçok rap müzisyeni ile ortak albümlere imza atmaya devam ediyor.

Gazapizm
2003’te ilk rap şarkısını yazan Gazapizm, asıl adıyla Anıl Acar Çukur dizisi için Cem Adrian ile birlikte yaptığı ‘Kalbim Çukurda’ şarkısıyla ismini büyük kitlelere duyurdu. Sanatçı, yine aynı dizi için yaptığı ‘Heyecanı Yok’ şarkısıyla YouTube’ta 150 milyon izlendi ve Altın Kelebek ödülünü kazandı.

Anıl Piyancı
2012 yılında katıldığı ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasındaki performansıyla ses getiren Anıl Piyancı, farklı tarzıyla rap dünyasında kendine başarılı bir yer edindi.

Sansar Salvo
10 yaşında hip-hop ile tanışan Sansar Salvo, 2008 yılında ilk albümü ‘Adrenalin’i yayınladı. Farklı sanatçıların albümlerinde konuk sanatçı olarak yer alan Salvo, 2009 yılında Lil’ Jon ve Flo Rida’nın İstanbul konserlerinde ön grup olarak çıktı.

Ayben
Ağabeyi Ceza sayesinde rap müzikle tanışan Ayben, kendi şarkılarını yazmaya başladı ve 2008’de solo albümü ‘Sensin O’yu çıkardı. Son olarak 2017 yılında ‘Başkan’ isimli albümüyle sevenleriyle buluştu.

Baneva
11-12 yaşında şarkı sözü yazmaya başlayan Baneva; D12, Will Smith, Timbaland, Justin Timberlake, Christina Aguilera, Missy Elliot gibi isimlerin soundtrack’lerinden etkilendi ve ilk konserini Almanya’da Karanfil Crew Vol.7’de verdi.

Önder Şahin & Sayedar
İkilinin ortak çalışması ‘Gölge Boksu’ albümüne Türkçe rap’in önemli isimlerinden Ceza, dünyaca ünlü Wu-Tang Clan grubunun bir parçası olan Killah Priest, Sansar Salvo ve Kezzo gibi isimler katkıda bulundu. Albümün çıkış şarkısı ‘Komedi ve Dram’a Atıf Ülkü yönetmenliğinde çekilen klip yayınlandığı gün YouTube’da 1 milyon izlenmeyi aştı.

Kamufle
‘Olumsuzluklar’ isimli ilk albümünü dijital ortamda dinleyicileriyle buluşturan Kamufle, 11 şarkıdan oluşan ilk fiziksel albümünde Gökçe, Aslı Güngör, Bilge Kösebalan, Softa, Moral gibi isimler Kamufle’ye destek oldu. Sanatçı 2018 yılında ‘Beni Görmeden Ölme’ şarkısını yayınladı.

Nova Norda
Müziğe 7 yaşında piyano çalarak başlayan Nova Norda, mezun olduğu Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü’nde rock korosunda koro şefliği yaptı. Norda, Şubat 2018’den bu yana her ay yeni bir single ile dinleyicileriyle buluşuyor.

İşte müzik haftasının tam programı:

4 Kasım Pazartesi
Volkswagen Arena
fizy Müzik Ödülleri

6 Kasım Çarşamba
IF Performance Beşiktaş
Ozbi ft. Gülce Duru

7 Kasım Perşembe
Moda Kayıkhane
Gaye Su Akyol

7 Kasım Perşembe
IF Performance Beşiktaş
Feridun Düzağaç

7 Kasım Perşembe
Volkswagen Arena
Alaturka Mavzer
Sansar
Önder Şahin&Sayedar
Kamufle
Nova Norda
Ayben
Anıl Piyancı
Gazapizm
Ceza

8 Kasım Cuma
Volkswagen Arena
Eda Baba
Ekin Beril
Gökcan Sanlıman
Sena Şener
Kalben
Gökhan Türkmen
Manga
Kenan Doğulu

9 Kasım Cumartesi
Volkswagen Arena
Pilli Bebek
Moğollar
Norm Ender
Pentagram
Haluk Levent

Teoman
After party: Shantel

9 Kasım Pazar

Kadıköy Sahne

90’lar Tükçe Pop Parti

DJ Hakan Küfündür

DJ Özge Tığlı

Yorum Yap