Ece Üner Buket Aydın'a Destek Çıktı - Magazinmatik.com
Tv&Medya

Ece Üner Buket Aydın’a Destek Çıktı

ece üner
Abone Ol

Suriye sınırına giden habercilerden biri olan Buket Aydın’ın giyim tarzı ve makyajı sosyal medyada yoğun şekilde eleştirilmişti

Buket Aydın’a meslektaşı Ece Üner’den destek geldi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat’ın doğusuna girdi. Sınırda hareketlilik artarken birçok gazeteci operasyonları takip etmek için Şanlıurfa’ya gitti. Sınıra giden gazetecilerden biri olan Buket Aydın’ın sosyal medyada paylaştığı makyajlı pozu olay oldu. Birçok eleştiri aldı.

Buket Aydın'a Ece Üner'den destek mesajı! Cesareti makyaj kapatamaz

Buket Aydın üzerinden tartışmalar devam ederken tartışmaya sınırdaki bir diğer gazeteci Ece Üner de dahil oldu. Yazdığı şiirlerle de bilinen Ece Üner meslektaşına sahip çıkarak, Buket Aydın hakkında süslü kelimelerle uzun bir destek mesajı yayınladı.

Ne özel harekat ne polis koruması

Üner, “Canım insanlık; size bugün bir anne, bir kadın ve geçtiğimiz birkaç günde ölüm tehlikesi atlatmış bir gazeteci olarak bir sitemim var; Buket Aydın sınırda gözlerimin önünde hiçbir komando, özel harekat, jandarma, polis koruması!! olmadan görevini yaptı.

Buket Aydın'a Ece Üner'den destek mesajı! Cesareti makyaj kapatamaz

Ölümle yaşam arası tek bir an tek bir nefestir, bilen bilir. Bu cesareti ne bir saat ne bir makyaj kapatabilir.

Buket Aydın'a Ece Üner'den destek mesajı! Cesareti makyaj kapatamaz

Kesin nişancıların, roketatarların, havan mermirlerinin hedefinde geçirdiğimiz her bir saniye, meslek aşkına bir ömürlük şehadettir!Bizim sektörde hiçbir şey hiç kimse dışarıdan göründüğü gibi değildir.

Buket Aydın'a Ece Üner'den destek mesajı! Cesareti makyaj kapatamaz

Makjaya aldanmayın! Zaten gerçeğin mayası gözle görülmez, kalple, zamanla ve vicdanla görülür. Sizlerin vicdanı da bilirim ki yanılmaz bir yargıçtır.” ifadelerini kullandı.

Buket Aydın gelen tepkilere Buket Aydın ise tepkilere “umrumda değilsiniz” diye cevap vererek şunları kaydetmişti: “Siz ancak elinizde telefon, boş boş yazarsınız. Benim ne yaptığımı Akçakale halkı biliyor. Esas sorun gazetecilere saldıran terör örgütüne bile bu tepkiyi göstermemeniz. Şehitlerimizin yasını tutun. Öyle ya da böyle oradayım işte halkımızın askerimizin yanındayım. Umrumda değilsiniz”

Yorum Yap