Batu Karadeniz Hikayesine Devam Ediyor! - Magazinmatik.com
Müzik

Batu Karadeniz Hikayesine Devam Ediyor!

Akustik yayımlanan albümünün ardından 8 parçalık yeni çalışmasının kayıtlarına başlayan Batu Akdeniz ilk single’ı ‘Hareket Vakti’ sonrası yeni teklisi ‘Vuruldum’u  Garaj Müzik etiketiyle dijital platformlar aracılığıyla yayınlandı.

Rock köklerini sonuna kadar yansıtan sert bir rocknroll parçası olan ‘Hareket Vakti’ ile dinleyicisinden tam not alan Batu Akdeniz ‘Vuruldum’la bu kez dramatik yaylıların gitarlarla dans ettiği balad’la duygulara dokunacak.

”İki yıl önce bir bahar günü kendi ilişkimde yaşadığım bir hezeyandan ilham alarak, çok güçsüz hissettiğim bir anda yazmıştım” diyerek ‘Vuruldum’un hikayesini anlatan Batu Akdeniz’in video klibini Emre Ergenç çekti. ‘Vuruldum’ önümüzdeki aylarda yayınlanacak Akdeniz’in albümde yer alacak ve kariyerinde yazdığı ilk Türkçe şarkı.

Batu Akdeniz, özellikle ‘Yanlış Biriyle Doğru Hikaye’ve EP’ye ismini veren ‘Hayat Böyle’ gibi parçalarla daha önce ulaşmadığı çok daha büyük bir kitlenin dikkatini çekti ve Türkçe sözlü müzik yaparak da kendini kanıtlamayı başardı. Batu albümün synthesizer etkisindeki soundunu “elektriklenmiş rocknroll” olarak, hikayesini de “Hayat Böyle dediğimiz her anın albümü” şeklinde tanımlıyordu. Albüm bir süre sonra ‘Hayat Böyle’ – Akustik ismiyle akustik olarak da yayımlandı.

Akdeniz bu akustik albümün ardından kolları bu kez bir uzun çalar kaydetmek için sıvadı ve 8 parçalık bir albüm için çalışmalara başladı. Albümün ilk single’ı ”Hareket Vakti” Batu’nun rock köklerini sonuna kadar yansıtan sert bir rocknroll parçası oldu ve dinleyicisinden tam not aldı.

Yorum Yap