Sosyal Medya

Demet Akalın’ın Giovanni Guidetti Mesajı Sosyal Medyayı Karıştırdı

31. Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası finalinde, Sırbistan’a 3-2 yenilerek Avrupa ikincisi olan  A Milli Kadın Voleybol Takımımızın başarısı büyük sevinç yaratırken, Demet Akalın’ın antrenör Giovanni Guidetti için yaptığı paylaşımı sosyal medyada  tepki çekti.

31. Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası finalinde, Sırbistan’a 3-2 yenilerek Avrupa ikincisi olan  A Milli Kadın Voleybol Takımımızın başarısı büyük sevinç yaratırken, Demet Akalın’ın antrenör Giovanni Guidetti için yaptığı paylaşımı sosyal medyada  tepki çekti.

Avrupa Şampiyonası’nda A Milli Kadın Voleybol Takımımız, ikinci oldu. Filenin Sultanları, son Avrupa ve Dünya Şampiyonu, ile Olimpiyatların gümüş madalyalı ekibi Sırbistan’a 3-2 yenildi.

Heyecanın tavan yaptığı setin ilerleyen bölümlerinde iki takım da fırsatları değerlendiremedi. Son Avrupa şampiyonu Sırbistan, son sayılarda hata yapmadı ve seti 15-13 alarak Avrupa şampiyonluğunu elde etti. Filenin Sultanları ise 16 yıl sonra çıktığı Avrupa Şampiyonası finalini yine 2.’likle tamamladı.

”Abi koçumuz niye Türk değil ? Kaybetmezdik. Yine de teşekkürler kızlar”: Tüm Türkiye’nin nefes nefes izlediği maçın ardından herkes Filenin Sultanları için ‘Canınız sağolsun, teşekkürler kızlar’ şeklinde yorum yaparken şarkıcı Demet Akalın’ın antrenör Giovanni Guidetti için ”Abi koçumuz niye Türk değil ? Kaybetmezdik. Yine de teşekkürler kızlar” şeklinde tweet atarken ortalık bir anda karıştı.

Demet Akalın’ın bu yorumuna sosyal medya kullanıcıları büyük tepki gösterdi.

Pekiyi kimdir bu Giovanni Guidetti ?

Türkiye’yi adım adım geziyor ve çocukları voleybolla tanıştırıyor: Demet Akalın’ın Giovanni Guidetti için yaptığı yorum sporseverleri kızdırdı. 10 yıldır Türkiye’de yaşayan A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Guidetti, “Yarının Sultanları”nı ortaya çıkarmak için Türkiye’yi adım adım geziyor ve çocukları voleybolla tanıştırıyor.

Dünyaca ünlü voleybol koçu Giovanni Guidetti 10 yıl önce İstanbul’a gelmişti. VakıfBank Kadın Voleybol takımını çalıştırırken Bahar Toksoy’a âşık oldu. O dönem takımın kulüp başkanı olan İlker Aycı’yı ve ailesini yanına alarak kız istemeye gitti. Türk usulü bir törenle dünyaevine girdi.

Zeybek bile oynadı: Öyle ki, İstanbul’da kıyılan nikah töreninin ardından Bahar Toksoy’un baba ocağı olan Denizli’nin Çine İlçesi’ne bağlı Dorumlar Köyü’ne gidip, at üstünde gelen eşini sekiz köşeli şapkayla karşıladı. Düğünde Aydın zeybeği bile oynadı.

Kız çocukları var: İtalyan antrenör Giovanni Guidetti ile Bahar Toksoy çiftinin bir kız çocuğu bulunmakta. VakıfBank Kadın Voleybol takımını başarıdan başarıya koşturan İtalyan antrenör aynı zamanda A Milli Kadın Voleybol Takımımızı da çalıştırıyor.

Yorum Yap