Rafet’in Coşkusu Deniz’in Hüznü İle Birleşti! - Magazinmatik.com
Funda Erkoç

Rafet’in Coşkusu Deniz’in Hüznü İle Birleşti!

 

Polat Yağcı’nın şirketi Poll Production Harbiye Açıkhava sahnesinde ‘Turkcell Yıldızlı Geceler’ konserlerinden sonra şimdi “Turkish Airlines Harbiye Açıkhava “ Konserleri ile müziğin dev isimlerini Harbiye Sahnesi’nde buluşturuyor…

Bu buluşmalardan Deniz Seki &Rafet El Roman konseri bir taşla iki kuş vurma gibi bir şey oldu.İki büyük isim aynı sahnede daha ne olsun bundan güzel…

Deniz Seki’nin özgürlüğüne kavuştuktan sonra verdiği konserlerden üç tanesini takip etme şansım oldu.Rafet El Roman’ı ise ilk kez Harbiye Açıkhava’da izledim.

Önce Rafet El Roman hakkında yazmak istiyorum biraz. Rafet El Roman sahne enerjisi olağanüstü ,esprili,elastik ve sempatik biri magazin sayfalarından hep sert görüntüsü ile tanıdığımız Rafet, Harbiye Açıkhava’da pamuk gibiydi.Birbirinden güzel şarkılarını kendine has yorumu ve dansı ile bütünleştirip dinleyicisiyle duygu bütünlüğünü iyi yakalayan bir sanatçı.Yılların tecrübesini sahnede konuşturuyor ve Deniz Seki’li Harbiye hayli şık durmuş üzerinde zaten birlikte yaptıkları düette doyumsuzdu.

Gelelim Deniz Seki’ye…

Özgürlüğüne kavuştuktan sonra ilk Bostancı konserinde izlemiştim onu ve o gün nasıl büyük bir duygusallık yaşayıp  bize de yaşattıysa bugünde aynı hislerle izledim onu!… 

Öncelikle Polat Yağcı’ya teşekkür etmek lazım Seki’nin sağlık sorunları yaşayan  annesini tüm imkanları seferber ederek Harbiye Açıkhava’ya getirttiği ve kızının bu özel gününe şahitlik yaptırttığı için.

Deniz’in annesini gördüğünde yaşadığı sevinç görülmeye değerdi.Konserin bir yarısında ise gözyaşlarını tutamaması ve hayatının en zor yıllarını anarak duygusallığın dibine vurması hepimizin yüreğini dağladı..

Bazen kızıyorum ona hiç mi ders çıkartmadın yaşadıklarından diye ama onun kurduğu o cümle yok mu ah o cümle “Siz benim neler yaşadığımı nereden bileceksiniz” aslında haklı biz sadece gördüğümüz kadarı ile yaftalıyoruz ya içeride derinlerde neler oluyor haberimiz yok!.

Hep diyor yine dedi “ben bu şarkıları nasıl ne duygularla yazdım bilemezsiniz”.Haklı da herkesin dışarıya yansıttığının bir de arka yüzü var.Hala o psikolojiden sıyrılamamış hep bir yanı hüzünlü belkide böyle olması onun üretken yapıyor.

Bu arada dip not eklemek isterim ki Deniz Seki gerçekten iyi bir sanatçı ürettikleriyle her gönüle dokunabilen bir isim umarım bu üretkenliği ömür boyu devam eder.

Yorum Yap