Latin Kıvraklığında Bir Harbiye Konseri - Magazinmatik.com
Funda Erkoç Yazarlar

Latin Kıvraklığında Bir Harbiye Konseri

Latin Kıvraklığında Bir Harbiye Konseri

Bahar aylarının başında yayınladığı Ferdi Tayfur’dan sevdiğimiz “Bana da Söyle” cover parçası ile büyük başarı yakalayan Ziynet Sali’nin Harbiye Açıkhava konserini gerçekten merakla bekliyordum.

2014 yılında Harbiye’de Despina Vandi ile verdiği konseri izleyen biri olarak aradan geçen süre için Sali’nin Harbiye performansının kat be kat arttığına tanık oldum.

24 Temmuz Perşembe gecesi Harbiye Açıkhava sahnesinde “Power & Cover” konsepti ile hem görsel hem de müzikalite açısından muhteşem bir konsere şahitlik ettim.

Şunu şuraya yazıyorum “ Amerika’nın Jennifer Lopez’i neyse bizim Türkiye’nin Lopez’i de Ziynet Sali”.
Görsel olarak benzerliklerinin yanı sıra Sali’nin İspanyolca ve Yunanca şarkılardaki hakimiyeti ,kıvraklığı,sahne ışığı ve enerjisi görülmeye değerdi.

Ayrıca ses ve nefes açısında çok iyi hazırlanmış bu konsere çünkü dans ederek şarkı söylemek öyle kolay bir şey değil…

Şarkı seçimleri ve geçişleri mükemmeldi.Her telden her dilden her tarzdan hünerlerini sergiledi sevgili Ziynet Sali özellikle konserin ikinci yarısında sahnede devleşti.

30 şarkılık özel bir repertuarı eğlenceli sahne ve ışık şovlarıyla birleştirerek güzel bir Harbiye gecesi yaşattı bize ve sürprizleride olağanüstüydü.

Ecrin Su Çoban ve Berk Coşkun ile flamenkonun usta ismi Manuel Reina bu özel gecenin sürprizleriydi.Dip not Ecrin su geleceğin starı olacak onu da söylemeden geçemeyeceğim.Daha şimdiden sahne duruşunu ve ışığını yakalamış bu güzel kız…

Ferdi Tayfur’un efsane şarkısı “Bana da Söyle” Ziynet Sali’ye gerçekten çok şans getirdi diye düşünüyorum.Farklı bir coşku katmış Sali’ye bu şarkı hakkını vere vere söylüyor belli ki şarkıyı çok sevmiş ve sahiplenmiş.
Unutmadan Erkan Erzurumlu aşkı’da iyi gelmiş Sali’ye sahnedeki uyumları da mükemmel gecenin bir diğer yıldızı da Erkan Erzurumlu idi o da Harbiye sahnesinde sanatını konuşturdu.

Sözün kısası Ziynet Sali her geçen yıl level atlıyor mesleğinde, ondaki büyük gelişmeye canlı canlı tanık oldum. Dünya’ya açılıp büyük projelerin içinde olmamasına bir sebep yok!

Yorum Yap