Merve Şiranlı Yazarlar

2.Şansı Değerlendirmeliyim!

Kimileri için başlar, kimileri için biter, kimileri için de yeniden, yeniden, yeniden…

Bugün biraz yorgun kelimelerim, tıpkı bedenim gibi.
Hayatı gerçekten ince bir çizgide yaşadığımızı geçen günlerde daha iyi anladım. İnsan yaşadığı karmaşanın içinde bir saniye durup, kendini izlemeye fırsat bulamıyor. Hepimiz o kadar yoğunuz ki, kendimizin, ailemizin, sevdiklerimizin ne ile mutlu olduğunu unutuyoruz. Hayat bize bugünün içinde yarının getireceklerini planlıyor. Planlamak sadece düşünce anlamında olsa dahi eylemi gerçekleştirecek yarının kendisidir.
Geçen hafta tüm bunları unutup bir sürü planlar yapmıştım. Hayat ya o an beni durdurup kendini hatırlattı. Ufak çaplı motorsiklet kazası yaptım. Aslında büyük çaplı olmasını engelleyen mucizeydi. 2. Şans dedikleri bu olsa gerek.
Kazanın bazı ayrıntılarına gelecek olursak;
– Sinyal vermeyen sürücü
– Motorları görmeyen zihniyet
Şükür şu an iyiyim. Ufak tefek vücudumdaki sıkıntılar dışında her şey yolunda. Motor kullanırken kaskın, korumaların önemini bir kere daha altını çizelim.
Yaradan 2. Şans verdiyse bu süreçte daha iyi değerlendirmeliyim dedim. Korktuğum ölüm değildi aslında. Bu dünyadan bir kalbi kırıp gitmekten korkarım. Boşuna yaşamaktan korktuğum gibi.
Beğendiğin bir sözü huzurunuzda paylaşmak isterim
“Bir tek kalbin kırılmasını önleyebilirsem ya da küçük bir kuşu yuvasına koyabilirsem, bir yaşamdan acıyı alabilirsem ya da bir acıyı hafifletebilirsem boşuna yaşamamış olacağım”
Emily Dickinson
Söz verdim kendime, kimsenin kalbini kırmadan geçeyim bu dünyadan.
Sevgilerle
@themerwish

Yorum Yap