Shakira Vergi Kaçırmaktan İfade Verdi! - Magazinmatik.com
Magazin

Shakira Vergi Kaçırmaktan İfade Verdi!

Abone Ol

Dünyaca ünlü Shakira, 14,5 milyon avro vergi kaçırma suçlamasıyla hakkında açılan soruşturma kapsamında Barselona’daki Esplugues de Llobregat Mahkemesinde ifade verdi.

Mahkemede yaklaşık 1,5 saat kalan ve ifade veren Shakira’nın, mahkemeye giriş ve çıkışta basının görüntü almasını engellemek için mahkemeye doğrudan girişi olan özel bir otoparktan avukatı aracılığıyla yer kiralaması dikkati çekti.

İspanya’da haklarındaki adli soruşturmalardan dolayı mahkemeye gitmek zorunda kalan Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Alejandro Sanz ve Miguel Bose gibi benzer durumdaki birçok sporcu ve sanatçının, basının görüntü almasını önlemek için kendilerine ayrıcalık tanınmasına yönelik talepleri mahkeme hakimi tarafından reddedilmişti.

Shakira’nın da bu yöndeki talebinin reddedildiği ancak Kolombiyalı şarkıcının avukatı aracılığıyla özel bir park yeri kiralayarak mahkeme kapısında kendisini bekleyen basın mensuplarını atlattığı belirtildi.

İspanyol basınında mahkeme kaynaklarına dayandırılan haberlerde, Shakira’nın Maliyenin kendisinden talep ettiği vergi borcunu ödediği iddia edildi.

Yorum Yap