Türkücü Sevcan Orhan'ın Menajeri Sanatçının Sağlığı Hakkında Açıklama Yaptı - Magazinmatik.com
Magazin

Türkücü Sevcan Orhan’ın Menajeri Sanatçının Sağlığı Hakkında Açıklama Yaptı

Abone Ol

Türkücü Sevcan Orhan’ın ”Videotorakoskopi”  ameliyatından sonra yoğun bakıma kaldırıldı haberleri üzerine menajeri bir açıklama yaptı.

Sanatçının menajeri Harun Belenkoğulları sosyal medyadan sanatçının sağlık durumu hakkında yapılan haberler üzerine bilgi kirliliğini önleme amaçlı bir açıklama yaptı.

 VİDEOTORAKOSKOPİ OPERASYONU GEÇİRDİü

Harun Belenkoğulları yaptığı açıklamada “Sanatçımız Sevcan Orhan Etiler Liv Hospital’de gerçekleştirilen detaylı tetkiklerden sonra 15/05/2019 tarihinde Prof.Dr. Celalettin Kocatürk yönetiminde başarılı bir ”Videotorakoskopi” operasyonu geçirmiştir. Tedbir amaçlı iki gün yoğun bakım servisinde gözlem altında tutulan Sevcan Orhan, sağlık durumundaki olumlu gelişmeler neticesinde ”Normal yatan hasta” birimlerine alınmıştır. Sanatçının genel sağlık durumu her geçen dakika daha iyiye gitmekte olup, bir süre daha hastanede gözlem altında tutulacaktır.
Yazılı ve görsel medyada oluşacak her türlü bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve hali hazırda devam edecek tedavi sürecini olumsuz yönde etkilememek adına gerekli hassasiyeti göstereceğinize olan inancımızın tam olduğunu bir kez daha belirtmek isteriz. Gerek görmeniz halinde konu ile ilgili en net ve doğru bilgi akışının tarafımızdan ve medya çözüm ortağımız Seus Medya aracılığı ile sağlanacağını ifade eder, hassas tutumunuz ve anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.” sözlerine yer verdi.

VİDEOTORAKOSKOPİ NEDİR, NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Cerrahide kapalı (videotorakoskopik -robotik) yöntemler kullanılıyor. Bunlar göğüs cerrahlarının en sık yaptığı ameliyatlardandır. Çok az cerrahın uygulayabildiği vats, (videotorakoskopi),bir video kamera yardımı ile göğüs içinin görüntülenmesi anlamına geliyor.

Video Yardımlı Göğüs Cerrahisi göğüs cerrahisi işlemlerinde, plevral biyopsi, akciğer rezeksiyonları gibi değişik endikasyonlar ile yaygın olarak kullanılmaktadır.

Videotorakoskopi operasyonu, genelde akciğerde tespit edilen şüpheli kitleden biyopsi örneği almak veya kitlenin tamamını almak için yapılıyor.

Yorum Yap