19 Nisan Dolunay'ında Burçları Neler Bekliyor?! - Magazinmatik.com
Anasayfa Astroloji

19 Nisan Dolunay’ında Burçları Neler Bekliyor?!

Abone Ol

19 Nisan Dolunay’ı Dünya’yı, Türkiye’yi ve burçları nasıl etkileyecek?

MAVİ AY

19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’ sında 3-9 aksında bir Dolunay gerçekleşecek.

Ayrıca aynı ay içinde ikinci kez Dolunay yaşadığımızda bunun ikincisine  “MAVİ AY” diyoruz. Ancak bu Dolunay’ın mavi olacağı anlamına gelmez. Sadece seyrek olarak rastladığımız bir olay olan bir ay içine ikinci defa Dolunay denk geldiğinde Dolunay bu ismi alıyor.

En son 31 Ocak 2018’de yine bir “Mavi Ay” yaşamıştık.

Bir sonraki Ekim 2020’de gerçekleşecek.

DOLUNAY: Dolunay’da gizli gerçekler açığa çıkar ve gözler önüne serilir.

“Gerçeklerin bir gün açığa çıkma gibi huyu vardır” sözü; Dolunay’ları anlatan çok doğru bir cümledir.

TERAZİ BURCU: Ben değil, biz dengesini anlatır. İkili ilişkiler, diplomasi, finansal dünya, estetik güzellik ve aşk ilişkileri Terazi burcu ile temsil edilir.

Meslek olarak; diplomatlar, politikacılar, hukukçular, sanatçılar, mimarlar, dekoratörler, modacılar, kozmetik sektörü, ilişki uzmanları ve güzellik uzmanlarının temsil edildiği burçta gerçekleşen bir Dolunay.

 

DOLUNAY’IN ŞİFRELERİ:

 • AY29°07’/Terazi 3.evde. 12.evi yönetiyor. Dispozitör Venüs 8.evde. PLÜTON  23°08’  ile kare açıda.

 

 • GÜNEŞ29°07’/Koç 9.evde. 1.evi yönetiyor. Dispozitör Mars 11.evde.

NEPTÜN 28°32’/Balık ile kare açıda. Güneş  üçgen  JÜPİTER 24°13’Rx/Yay, PLÜTON  23°08’/Oğlak  ile kare açıda.

Dolayısı ile; DOLUNAY bir T-kare açı kalıbı oluşturuyor ve apexte ise PLÜTON  23°08’/Oğlak  + GAD 21°49’ Rx/Oğlak  + SATÜRN 20°25’/Oğlak kombinasyonu duruyor.

 

ASC;  26°47’/Aslan  GÜNEŞ ile 120 derecelik açıda ve  JÜPİTER  24°13’Rx /Yay  ile  120 derecelik açıda. Dolayısı ile bir Ateş üçgeni açı kalıbının  bir ucunda.

 

Haritanın tek retro gezegeni; JÜPİTER  (24°13’Rx/Yay).

JÜPİTER Yay burcunda retro.

Dolayısı ile;

 • Toplumsal etik ve ahlak konuları,
 • Hak hukuk, adalet konuları ve hukukçular,
 • Din, inanç ile ilgili konular ve heybetli dini mekanlar
 • Yüksek eğitim, üniversiteler ve akademisyenler
 • Yabancılar, yabancı kültürler  ve deniz aşırı uzaklıklarKonularında geçmişte yapılmış olan hataların düzeltilme fırsatları doğacağı gibi tüm bu konularda problemleri anlatmaktadır.  (11 Ağustos 2019’a kadar)…

   

  Bu Dolunay ile konu olarak;

  Diplomasi, ara buluculuk, ekonomi, finansal durumlar, ikili ilişkiler ve tüm bu konularda karşılıklı saygı,  nezaket,  denge ve dengesizlik ile ilgili konuların açığa çıkacağı bir DOLUNAY olacaktır.

  “Adil ve adaletli olmak”,  vereceğimiz en önemli sınavımızdır.

  Yükselenin Aslan olması nedeniyle; tepe noktasına ve Jüpiter’e kurulan 120 derecelik açılarlarla, ateş üçgeninin oluşması sonucu açığa çıkan konular, herkesin gözleri önünde olacaktır. 

  Burada “dürüstlük” çok önemlidir.

   

  Ayrıca Dolunay’ın açısal  135° kontakta olduğu;  MARS 12°39’/İkizler         11. evin kestiği İkizler burcunda. ( Mars bu arada Güneş’in yönetici gezegeni).

  (11.ev = müttefik/ İkizler =dış basın ve diplomatik akitler)

  Bu da DOLUNAY’ın açığa çıkardığı konularda; özellikle “saldırgan” bir dış basının söz konusu olabileceği gibi; müttefiklerle  “diplomatik akitler” gündeme gelebilir.

  Dolunay’ı takip eden 15 gün içinde tüm bu konular ile gündem yoğun olacak ve bazı bilinmeyen durumlarda bilinir hale gelecektir.

   

  Dolunay’ın oluşturduğu T-kare açı kalıbının apeksinde bulunan gezegen grupları Dünya astrolojisine göre;  bir ülkenin memurlarını, güvenlik güçlerini ve diğer tüm üniformalı çalışanlarını anlatır.

  Dolayısı ile bu Dolunay’da  bu grup çalışanlarla da ilgili konular gündem oluşturacaktır.

  19 NISAN DOLUNAY’ININ TÜRKİYE’YE  ETKİSİ

 •  

 •  

   

  19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’sında Türkiye’nin 5-11 aksında bir Dolunay gerçekleşecek.

  DOLUNAY Türkiye haritasının MERKÜR ve SATÜRN’ünün üstünde  5.evde gerçekleşiyor.

  Dolayısı ile açığa çıkacak olan konular yukarıdaki konularla birlikte; Türkiye’nin gençleri ve yaşlıları muhtemelen emeklileri ile ilgili konular üzerine olup, bunlarla ilgili bir gündem söz konusu olabilir.

  Jüpiter desteği 6.evden yani Türkiye’nin memurları, güvenlik görevlileri ve tüm üniformalı çalışanlarını anlatan alanı anlatan 6.evden geldiğinden, muhtemelen bu alandan bir desteğin gençlerin ve yaşlıların dolayısı ile emeklilerin yaşantılarında olumlu olacak bir etkiden söz etmek mümkün.

  Bu Dolunay’ın Türkiye için etkisi bu yönde olacağı gözüküyor.

  Ay’ın yönetici gezegeni Venüs/Balık burcunda ve İktidarı anlatan alanda ve 150’lilik açıda.

  Dolayısı ile bu açı birbirini görmeyen açı olduğundan, iktidarın, diplomatik alandaki girişimleri, finansal adımları ve ikili temasları bu Dolunaydan bağımsız olarak gelişecek, yani doğası gereği işi “ortaya çıkarmak ve gözler önüne sermek” olan Dolunay’ın, bu sefer bu açısal konum nedeniyle  bu konularla ilgili işlevini yerine getirmeyeceğini, daha çok gündemi Türkiye’nin gençleri ve yaşlıları üzerine odaklanacağını anlıyoruz.

   

   

   

  19 NISAN DOLUNAY’ININ BURCUNUZA ETKİSİ

  Koç ve yükselen Koçlar 7

  19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’ sında 3-9 aksında gerçekleşen bu Dolunay; sizin 7.  evinizde gerçekleşecek.

  Evliliğiniz ve ortaklıklarınızla ilgili, ortak girişimlerinizle ilgili bugüne kadar netleşmemiş olan konuların netleşeceği, aradığınız cevapları bulacağınız bir Dolunay olacak bu sizin için.

  Muhtemelen takip eden günlerde, evliliğiniz veya birliktelikleriniz ve ortaklıklarınızla ilgili bir dönemin bitişi veya yeni bir başlangıç süreci söz konusu olabilir.

  Bugüne kadar görmezden gelinen hasır altına süpürülen ne varsa artık bunun son noktasındasınız.

  Artık hasır altı edilebilecek süreç bitti.

  Yüzleşme zamanındasınız.

   

  Boğa ve yükselen Boğalar 6

  19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’ sında 3-9 aksında gerçekleşen bu Dolunay; sizin 6. evinizde gerçekleşecek.

  Sağlığınız ile ilgili bugüne kadar çok net olmayan durum, artık bu Dolunay’dan sonra net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

  Bugüne kadar kabul etmek istemediğiniz, görmezden geldiğiniz sağlık sorunları ile artık yüzleşme sürecindesiniz.

  Bu yüzleşmeden sonra artık yeni adımlar atma sürecindesiniz.

   

  İkizler ve yükselen İkizler 5

  19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’ sında 3-9 aksında gerçekleşen bu Dolunay; sizin 5.  evinizde gerçekleşecek.

  Bugüne kadar çok netleşemediğiniz aşkınızla ilgili veya çocuklarınızla ilgili bazı konularda, bu Dolunay dan sonra net bir şekilde karar verebileceğiniz olaylarla yüzleşebilirsiniz.

  Bugüne kadar görmezden gelinen hasır altına süpürülen ne varsa artık bunun son noktasındasınız.

  Artık hasır altı edilebilecek süreç bitti.

  Yüzleşme zamanındasınız. 

   

  Yengeç ve yükselen Yengeçler 4

  19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’ sında 3-9 aksında gerçekleşen bu Dolunay; sizin 4.  evinizde gerçekleşecek.

  Evinizle ve yaşadığınız yerle ilgili bu güne kadar muallakta kaldığınız konularla ilgili bu Dolunay’dan sonra artık ne yapmak istediğinize net bir şekilde karar verebileceğiniz, konular açığa çıkacaktır.

  Bugüne kadar görmezden geldiğiniz sorunlar veya konuları artık hasır altı edemeyeceksiniz ve yeni bazı adımların kararını alacaksınız.

  Aslanlar ve yükselen Aslanlar 3

  19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’sında 3-9 aksında gerçekleşen bu Dolunay; sizin 3. evinizde gerçekleşecek.

  Muhtemelen kardeş veya yakın çevrenizle ilgili bugüne kadar net olmayan bir şekilde bir zemine oturtamadığınız konular bu Dolunay’dan sonra netleşecek sorularınıza cevaplar bulabileceksiniz.

  Bugüne kadar görmezden gelinen hasır altına süpürülen ne varsa artık bunun son noktasındasınız.

  Artık hasır altı edilebilecek süreç bitti.

  Yüzleşme zamanındasınız.

   

   

  Başak ve yükselen Başaklar 2

  19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’sında 3-9 aksında gerçekleşen bu Dolunay; sizin 2.  evinizde gerçekleşecek.

  Maddi ve manevi değerleriniz konusunda bugüne kadar net olmayan konuların bu Dolunay’dan sonra  netleşecek ve siz gelir kaynaklarınızın neler olduğunu artık bileceksiniz ve o yöne doğru kanalize olabilirsiniz.

  Ancak bügüne kadar görmezden geldiğiniz konuları artık aynı şekilde hasır altı edemeyeceksiniz. Artık bir çözüm bulmak ve elinizi taşın altına koymak zorundasınız.

   

  Terazi ve yükselen Teraziler 1

  19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’sında 3-9 aksında gerçekleşen bu Dolunay; sizin 1.  evinizde gerçekleşecek.

  Muhtemelen bu güne kadar özellikle kendinizle ve ikili ilişkilerinizle ilgili olarak bugüne kadar net olmayan konular bu Dolunay’dan sonra netleşecek ve artık bilinir olacaklar.

   Ayrıca bugüne kadar ilişkileriniz hakkındaki sorunları, görmezden gelip hasıraltı etmenizin artık bundan sonra size bir faydası olmayacak.

  Artık ilişkilerinizi düzeltmek için yeni bir adım atmak zorunda olduğunuzu bileceksiniz.

  Yüzleşme Dolunay’ı diyebilirsiniz buna.

   

   

  Akrepler ve yükselen Akrepler 12

  19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’sında 3-9 aksında gerçekleşen bu Dolunay; sizin 12.  evinizde gerçekleşecek.

  Kendi iç dünya’nızda bugüne kadar görmezden geldiğiniz ve hasıraltına ittiğiniz konular bu Dolunay ile birlikte artık iyice bilinir olup, gayet net bir şekilde karşınızda duracaklar.

  Artık bu sorunlarla yüzleşip farkında olma zamanı.

   Bu Dolunay’dan sonra içgüdüsel olarak yüzeye çıkan konuları net olarak anlamaya çalışın ve bunları düzeltmek için artık gerçekçi adımlar atın. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

  Olamaz!

   

   

  Yaylar ve yükselen Yaylar 11

  19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’sında 3-9 aksında gerçekleşen bu Dolunay; sizin 11.  evinizde gerçekleşecek.

  Bugüne kadar arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz konusunda bir türlü net olamamış olabilirsiniz. Size gelen iyilik veya kötülüklerinin nedenleri bilememiş olabilirsiniz.

  Ancak bu Dolunay’dan sonra sosyal çevrenizle ilgili konularda net olarak önünüze konulacak durumlar olacaktır. Ve bunlara göre siz de artık ne yapmanız gerektiğini bileceksiniz.

   

   

  Oğlaklar ve yükselen Oğlaklar 10

  19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’sında 3-9 aksında gerçekleşen bu Dolunay; sizin 10.  evinizde gerçekleşecek.

  İş, ortaklık veya ticaret konusunda kariyerinizi ne yönde şekillendireceğiniz konusunda bu güne kadar kararsız kalmış olabilirsiniz.

  Bu Dolunay ile; artık ne yapmak istediğinizi görecek ve ona göre bir adım atacaksınız. Bu güne kadar görmezden geldiğiniz sorunları, artık hasır altı edemeyeceksiniz.

   

  Kovalar ve yükselen Kovalar 9

  19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’sında 3-9 aksında gerçekleşen bu Dolunay; sizin 9.  evinizde gerçekleşecek.

  Yabancılar, yabancı kültürler, yurt dışı ile ticaret ithalat konularında bugüne kadar ne yöne gitmek istediğinizi bilemeyebilirsiniz. Bu Dolunay ile artık olaylar netleşecek ve siz ne yönde adım atacağını bileceksiniz.

   

  Balıklar ve yükselen Balıklar 8

  19 Nisan 2019 Ankara saatine göre 14:12’de Terazi burcunun 29°07’sında 3-9 aksında gerçekleşen bu Dolunay; sizin 8. evinizde gerçekleşecek.

Yorum Yap