Sıkan ayakkabılar nasıl açılır? - Magazinmatik.com
Kadın&Moda

Sıkan ayakkabılar nasıl açılır?

Aldığınız ayakkabı sıkmaya mı başladı ? İşte size sıkan ayakkabıları genişletmek için 6 sihirli formül!

İşte size yeni ayakkabıları giyilmesi daha rahat bir hale getirecek 6 etkili yöntem:

Ayakkabıları ayağınıza alıştırın

Bazen en basit metotlar, en iyi olanlardır. Hiç kimse, ayağına tam oturmayan ayakkabılarla dışarı çıkma riskine girmek istemez. Yeni ayakkabıları öncelikle evin içerisinde giymek, yapıldıkları kumaşın ya da derinin rahatlamasını, dolayısıyla dışarı çıktığınızda ayaklarınızı çok daha konforlu hmenizi sağlar.

Sprey kullanın

Deriyi gevşetmek ve daha yumuşak bir hale getirmek için tasarlanmış özel bir sprey var. Uygulamayı yaptıktan sonra, ayakkabınızın içerisine bir ayakkabı kalıbı yerleştirin ve mekanik çubuğu çevirin. Bu yöntem, ayakkabınıza hasar vermeden, uzunluğunu ve genişliğini yavaşça artırmanıza yardımcı olacak.

Bir çift çorap giyin

Kulağa basit geliyor olabilir; ancak gerçekten işe yarıyor. Çok dar bir topuklunun içerisinde hareket etmeye çalışıyorsanız, ayakkabınızı şekle sokmak için ihtiyacınız olan tek şey bir çift çorap olabilir. Kalın bir çorap seçin ve bir süre bu şekilde yürüyün.

Ayakkabılarınızı dondurun

Öncelikle ayakkabılarınızı, ağzı sıkıca kapanmış, su dolu torbalarla doldurun (sıkıca kapandıklarından emin olun, ayakkabılardaki su hasarını onarmak çok daha zordur). Ayakkabılarınızı, su dolu torbalar tamamen donana dek buzlukta bekletin. Kısa bir süre çözülmeleri için bekleyin ve sonra buz torbalarını alın. Ayakkabınızın yapıldığı malzemenin, öncekine kıyasla biraz daha esnemiş olması gerek.

Ayakkabılarınızı ısıtın

Bu yöntem, biraz daha kullanıcı-dostu ve buz torbalarının donmaları için bir gece beklemeyi içermiyor. Öncelikle, bir çift kalın çorapla birlikte ayakkabılarınızı giyin. Ayakkabılarınızı bir yandan saç kurutma makinesi ile iki dakika boyunca ısıtırken, bir yandan da dar bölgeleri gevşetmek adına parmaklarınızı ve ayaklarınızı kasın, esnetin. Deri soğuyana dek çorapları ve ayakkabıları çıkarmayın. Ayakkabıları, çorap olmaksızın test edin ve gerekliyse eğer, uygulamayı tekrarlayın. Bu yöntemle, daha uyumlu ve daha rahat ayakkabılar elde edeceksiniz.

Ayakkabı tamircisine gidin

Ayakkabıları, spesifik olarak onarma niyeti ile almamanız gerekse de, bazen profesyonel yardım tek çaredir. Ayakkabı tamircisi, ayakkabılarınızın uzunluğunu ya da genişliğini bir esnetme makinesi ile değiştirebilir.

Yorum Yap