8. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Dağıtıldı - Magazinmatik.com
Kültür&Sanat

8. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Dağıtıldı

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenle 8. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu

Gülşen Karakadıoğlu’nun başkan olduğu seçici kurulda, Prof. Dr. Deniz Bozer, Prof. Dr. Filiz Elmas, Yönetmen Akif Yeşilkaya, yönetmen ve oyuncu Mehmet Atay, Ankara Tiyatro Festivali Yönetmeni Yener Aksu, oyuncu Basri Albayrak, ve Sanat Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı İlker Çetin yer aldı.

ÖDÜL ALANLAR

Törende, yılın en başarılı kadın oyuncu ödülüne Ankara Devlet Tiyatrosundan ” Gün Batımı adlı oyundaki rolüyle Mehtap Öztepe, yılın en başarılı erkek oyuncu ödülüne de Ankara Devlet Tiyatrosunca sahnelenen Şempanzeler oyunundaki performansıyla Olcay Akın Kavuzlu layık görüldü.

Yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncu ödülü, Ankara Devlet Tiyatrosu’dan Anna Karenina oyunundaki rolüyle Özden Gököz’ün, yılın en başarılı erkek oyuncusu ödülü Cengiz Uzun’un oldu.

Aynı kategoride yılın en başarılı yardımcı kadın oyuncusu ödülü, Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan Yedi Kocalı Hürmüz oyundaki performansı dolayısıyla Demet Bölükbaşı’na, yardımcı erkek oyuncusu ödülü ise Muhteşem Diva oyunundaki rolüyle Cevat Duman’a takdim edildi.

Yorum Yap