Tv&Medya

Payitaht Abdülhamid 3. Sezonda Neler Olacak?

TRT 1 ekranlarının yakın tarihe ışık tutan sevilen dizisi Payitaht Abdülhamid 3. sezon tanıtım filmi yayınlandı! İşte yeni sezonda izleyiciyi bekleyen sürprizler..

Payitaht Abdülhamid 3. sezon ikinci tanıtımı yayınlandı.

Buna göre geçtiğimiz sezon finalinde Parvus tarafından zehirlenen Abdülhamid, izleyici karşısına sapasağlam bir şekilde, yeni hedefler koyarak çıkıyor.

Yeni sezonda yine dünya devletleriyle mücadelenin anlatılacağı dizide, Çin seddinden Adriyatik denizine kadar olan bölgelerde yaşayan müslüman halklarının tehlike altında olduğu, hilafet sancağının kullanılabileceği görülüyor.

3.SEZONDA NELER OLACAK

İşte 3. sezon tanıtım filmi Abdülhamid’in azından şu sözler dökülüyor: İşte haritamız Doğuda Çin Seddinden, Batıda Adriyatik denizine kadar her karışında ezan sesi var Semasındaki ve bayrağındaki yıldıza âşık, hilâle sevdalı gönüller var Lâkin ezan sesi surar, mü’min yürekler hançerlenir, sevdalı gönüller çelinirse mesuliyet sizindir, bizimdir Şimdi aklınızı ilme, pazunuzu işe, gönlünüzü vatanıza verin Verin ki yükselelim! Önceki tanıtımda da Abdülhamid’in sesinden aşağıdaki sözler yayınlanmıştı: İLGİLİ İÇERİK Payitaht Abdülhamid 3. Sezon Fragmanı Ey Osmanlı Tebası Ey kılıç sesleriyle Kosova’da Ey gür sesleriyle Boğaç’ta Ey tekbir sesleriyle Konstantiniyye’de arşı titreten cengaver torunları Ey dünyanın her yerinde Allah’ın adını sıkça ananlar Bu çağrım sizedir Yaklaşan yıkımdır Gelen ölümdür Duyulan gözyaşına karışmış hıçkırıklardır Mazlumun yanında, islamın sancağı altında durduğun için seni ayırmaya, birliğini dağıtmaya geliyorlar Yeni bir yüzyıl başlarken, ben Sultan Abdülmecid Han oğlu Abdülhamid Han’ın yanında duracak mısın? Benimle beraber yürüyecek misin? Bil ki benim yürüdüğüm yol, zalime karşı giden yoldur Ben bu yolda şerefimle yalnız da yürürüm Belki bir adımdan sonra takatim kesilir O zaman o yolda gerekirse ölürüm Gel, beraber yürüyelim ey halkım Ya istikbalimizin hür devletini inşa ederiz Ya istikbalin şafağında zillete düşeriz!

Do you like this post?
  • Harika
  • Çok Güzel
  • İyi
  • İdare Eder
  • Kötü
  • Berbat

Yorum Yap