Tv&Medya

Fikri Didem Aslan Ortaya Attı Ama Moderatörlüğü İsmail Küçükkaya Kaptı!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun tüm kanallara açık ortak yayını 16 Haziran’da gerçekleştirilecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın bahçesinde düzenledikleri basın toplantısının ardından, altında imzalarının yer aldığı ortak metin, basın mensuplarına dağıtıldı.

MODERATÖR İSMAİL KÜÇÜKKAYA

Metinde, şu ifadelere yer verildi:

“Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ve Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21.00’de canlı yayında bir araya geleceklerdir.

Canlı yayın tüm kanallara açık ortak yayınla yapılacaktır.Canlı yayının moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya yapacaktır.Moderatör her bir adaya eşit soru ve eşit süre ilkesine göre sorular soracaktır.

Canlı yayın Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ndan, AK Parti ve CHP tarafından görevlendirilmiş ortak bir ekip tarafından gerçekleştirilecektir.”

Bu gelişme sosyal medyada büyük yankı uyandırdı özellikle bu tarihi toplantının moderatörlüğünü kimin yapacağı konusu günlerce konuşuldu.Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu dahil herkesin ortak fikri usta gazeteci Uğur Dündar olurken gerçekleşecek olayın ilk kıvılcımını ortaya atan ise Didem Arslan Yılmaz olmuştu.

Uğur Dündar kendince sebeplerden dolayı moderatörlükten çekilirken Didem Arslan Yılmaz adı çok gündeme getirilmedi ve olay bir erkek üstünlüğüne dönerek  İsmail Küçükkaya’da noktalandı.

Toplantının fikir anası olan Didem Arslan Yılmaz’ın moderatörlükte saf dışı kalması eleştirilere neden oldu.

Arslan konu ile ilgili  “Mesleğimin gereği 17 yıl sonra iki adayı Sayın @BY ve Sayın @ekrem_imamoglu’nu @HaberturkTV ‘de Türkiye’nin Nabzı’na davet edip, canlı yayında birlikte özgürce tartışmaları yönünde bir çağrım olmuştu. Böyle bir yayını baska bir kanal ve tanımadığım bir rejide yapmak istemezdim.Bu süreçte tek kazancım, dost görünen ikiyüzlüleri tanımak oldu. Meslekteki ve bu süreçteki tanıklıklarımı çoook ilginç ayrıntıları yazmakta olduğum kitabımda okuyacaksınız…Bu yayını değerli meslektaşım @KucukkayaIsmail’nın en iyi şekilde yöneteceğine inanıyorum , kendisine başarılar diliyorum. Başından beri söylüyorum, önemli olan demokrasimize büyük katkısı olacak bu yayının yapılacak olması.Moderatör kim olacak diye günlerdir süren gereksiz tartışma ortamında, başta sevgili @YZGLLDGN , @siring ve @mak_cen başta olmak üzere kadın meslektaşlarıma gösterdikleri destek için çok teşekkür ediyorum.”açıklamasını yaptı.

Yorum Yap