Tv&Medya

Game of Thrones 8.Sezon Finali Hayal Kırıklığı Yarattı!

 Game of Thrones 8. sezon 6. final bölümü dün gece ekranlara veda etti. Dünya üzerinde milyonlarca bireyin uykusuz kalarak takip ettiği fenomen dizi  yine nefesleri keserken büyük eleştiriler alırken pek çok izleyen de hayal kırıklığı yaşadı.

Game Of Thrones 8. sezon 6. bölümü 19 Mayıs’ı 20 Mayıs’a bağlayan gece, sabaha karşı 04.00’te Türkçe altyazılı olarak yayınlandı.

Dizinin 8. sezonu pek çok izleyen için tam bir hayal kırıklığı yaşattı hatta o kadar ki change.org’da “8. sezonu daha iyi senaristler tarafından yazılıp tekrar çekilsin” başlığı altında 1 milyondan fazla imza toplanan dizinin final bölümü de takipçileri tarafından beğenilmedi.

Hayli kanlı ve vahşet dolu geçen 4 ve 5.bölümden sonra final bölümünde adeta bir hesaplaşma yaşandı ve insan en sevdiğini öldürür cümlesi bir kez daha gerçek oldu.

Kazanılan savaş sonrasında halkıyla konuşan Targaryen şunları söyledi:
Kanımın kanları… Bana verdiğiniz sözü tuttunuz. Demir giysili düşmanlarımı öldürdünüz. Taştan evlerini başlarına yıktınız. Bana Yedi Krallık’ı verdiniz. Kralın Toprakları’ndaki insanları bir diktatörün elinden kurtardınız. Ama savaş bitmedi. Tüm dünya halkını özgürleştirmeden mızraklarımızı bırakmayacağız. Kışyarı’ndan Dorne’a, Lannisport’tan Qartha, Yaz Adaları’ndan Yeşim Denizi’ne kadar! Kadınlar, erkekler ve çocuklar tekerliğin altında uzun süre ezildi. Benimle tekerliği kıracak mısınız? dedi.

Tüm bu olup bitene Jon Snow’dan şok edici bir hamle geldi. Targaryen ile görüşmeye giden Jon Snow, savaşın sonra ermesine rağmen Lekesizler’in, Kralın Şehri’nde yaşayan insanları öldürmesine isyan ederken, Ejderha ile şehri yok etmesine tepki gösterdi: Çocuklar, minik çocuklar yanıyordu.

Snow’un sözleri üzerine, Daenerys Targaryen “Cersei’yle barışmaya çalıştım. Onların masumiyetini bana karşı silah olarak kullanmaya çalıştı.” ifadelerini kullandı.

Tyrion ile ilgili ise, “Arkamdan düşmanlarımla iş birliği yaptı. Seni çok üzse bile sana aynısını yapanlara sen nasıl karşılık verirdin?” sözleri üzerine Jon Snow, Tyrion’ın bağışlanmasını istedi. “Hepsini bağışlayabilirsin. Hata yaptıklarını görmelerini sağla. Anlamalarını sağla” diyen Snow’u reddetti.

Snow’a, “Birlikte iyi bir dünyayı inşaa edeceğiz. Benimle ol, bizim sebebimiz bu diyen” Targaryen büyük bir şok yaşadı ve aşık olduğu adam tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Altı Krallık’ın kralı Bran Stark oldu. Tek kalan Kuzey’i, tacı alan Sansa yönetecek. Kralın ilk işi Tyrion’u Kralın Eli olarak isimlendirmek oldu.Kraliçe’yi öldüren Jon Snow, Kuzey’e Gece Nöbeti’ne geri döndü.

 

 

Yorum Yap