Kültür&Sanat

Efsane Dizi 2021’de Gösterimde Olacak!

Amazon’un televizyon tarihinin en yüksek bütçeli yapımı olması beklenen Lord of The Rings ya da bizim bildiğimiz Yüzüklerin Efendisi dizi olarak karşımıza gelecek…

Game Of Thrones’un bitmesinden sonra yüksek bütçesi ve konusu ile merak uyandıran diziye çok önemli bir isim dahil oldu.

Geçtiğimiz gün yaptığı final ile ekranlara veda eden efsane dizi Game of Thrones’un başarılı senaristi “Bryan Cogman” yeni efsane dizi adayi olan Lord of The Rings kadrosuna dahil oldu. Cogman, dizide yine senarist koltuğunda oturacak isimlerden biri olacak.

DİZİ OLARAK GELİYOR

Lord of The Rings’i bilmeyenimiz yoktur daha önce beyaz perdede izlediğimiz yapım bu defa dizi olarak karşımıza gelecek.

J. R. R. Tolkien’in ölümsüz serisinden uyarlanacak dizi, İkinci Çağda geçecek ve bu cağda Numenor halkının yükselişi başta olmak üzere, Sauron’un yükselişi, Elf şehri ayrık vadisinin gelişmesi ve Sauron ve Elf’ler arasındaki ilk yüzük savaşlarının başlaması gibi konular ele alınacak.

DİZİDEN BEKLENTİ ÇOK YÜKSEK

Diziden gerçekten beklentiler çok yüksek. En çok merak ettiğimde Game of Thrones etkisi yaratacak mı? Bunu ekranlara gelmeden önce söylemek saçma olur ama bence geçer çünkü diziye inanılmaz bir bütçe ayrılmış ve bu bir yana film serisi çok güzel tepkiler aldı. Merak ettiğim diğer bir husus dizinin kadrosuna kimlerin dahil olacağı bakalım GOT’un senaristini kaptılar ne belli belki ordan tanıdığımız isimlerde dizide rol alır, bence olur mu olur yani daha fazla dikkat çekmek için her şeyi yapacaklarını düşünüyorum.

Dizinin çekimleri önümüzdeki Ağustos ayında başlayacak ve muhtemelen 2021 yılında karşımıza gelecek.

Yorum Yap