Anasayfa Magazin

Burak Tozkoparan Asker Oldu

Magazinmatik.com/Özel Haber

Paramparça dizisiyle tanıdığımız genç oyuncu Burak Tozkoparan asker oldu.

Paramparça dizisinde canladırdığı Ozan rolü ile tanınan ve daha sonra  Hesapta Aşk isimli sinema filminde rol alan Tozkoparan, geçtiğimiz günlerde 21 günlük bedelli askerlik için Çanakkale’deki birliğine teslim oldu.

Burak Tozkoparan Kimdir?

4 Kasım 1992 yılında İstanbul’da doğan Burak Tozkoparan; oyuncu baterist ve müzisyenlik gibi birçok dalda kendini yetiştirmiş birisidir. Aslen Rizeli olan oyuncu 2 Nisan 2011 yılında Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılan Vodafone 14. Liseler Arası Müzik yarışmasında enstrüman çalanlar dalında bateristliği ile birinci olmuştur.Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi’nin temsil ettiği yarışma sonrası eğitimini Okan Üniversitesi’nde yüzde yüz burslu kazanarak; Sinema ve Televizyon bölümünde okumaktadır.

Birçok grupla beraber çalışan  Tozkoparan Olcayto Ahmet Tuğsuz un eşliğinde kurulan Pervane grubunda da bateristlik yapmıştır. Oyunculuk kariyerinde ilk adımı Paramparça dizisinde Ozan karakteriyle yapan Burak Tozkoparan; Gönenç Uyanık’ın yapmış olduğu sinema filminde ise 12 Şubat 2016 da vizyona giren Hesapta Aşk filminde Mert karakterini canlandırarak sinema deneyimini de başarıyla uygulamıştır. Akrep burcu olan Burak Tozkoparan 23 yaşındadır.  Paramparça ve Hesapta aşk adlı iki oyunda yer almıştır.

 

Yorum Yap