Funda Erkoç Yazarlar

Yükselen Yıldız Ayta Sözeri!

Uzun yıllar dişini tırnağına takarak çalışmanın karşılığını alıyor Ayta Sözeri. Nerede ise haftanın her günü sahne alan ödül üstüne ödül toplayan ve yakın zamanda da pek çok farklı projenin içinde yer alacak Ayta Sözeri son dönemin yükselen yıldızlarından…

Geçtiğimiz akşam BVS grubun en güzel mekanlarından biri olan Kalamış Paysage’da sahnesini izledim .
Onu izlerken gururlandım çünkü mekanı hıncahınç doldurabilmişti,insanlar “Ayta Ayta” tempo tutarak onun sahneye çıkmasını bekliyorlardı.

Hele ki sahnesi bitip kulise yol aldığında kulis kapısına dayanmış bir kare fotoğraf alabilmek için sıraya geçen insanların izdihamını gördüm ve dedim ki “Ayta sen kalplere yerleşmişsin artık söküp atamazlar”

Yıllar önce birlikte dertleştiğimiz ve bir gün gelecek olacak dediklerimizin teker teker gerçekleşmesini izlemek insana doyumsuz bir haz veriyor!

Onun işi kolay değil çünkü o bir trans kadın birey bu yolda her tür zorluğu o bir kat daha fazla yaşadı.
Kimi zaman geldi pes etmeye kalktı ama hep küllerinden yeniden doğdu!

Oyunculukta da şarkıcılıkta da başarısını kanıtladı ve son olarak Aile Arasında filmi ile Gülse Birsel’in kaleminden çıkan rolü ile toplumun sevgilisi oldu.

Azmi ile örnek teşkil edecek bir konumda o artık! Onun yaşadıklarını yaşayanların idolü oldu.”Kendinize inanın her zorluktan sonra bir aydınlık gelir siz yeter ki isteyin” dedi.

Bu arada BVS grup içinde bir iki lafım olacak… Bence İstanbul eğlence hayatının en kalite mekanlarına sahipler işlerini gayet iyi yapıyorlar Kalamış Paysage’a ilk defa gittim.

Mekanın konumu ,içi ve ekibi on numara, yemekler ve mezeler oldukça kaliteli çoğu yerde göremediğimiz güleryüzlü garsonlar etrafınızda pervane müşteri memnuniyeti merkezliler tüm bu güzellikler için Sinan Yıldız beyi ve ekibini tebrik ederim.

Birde Serhat Mardin kardeşim için iki çift lafım olacak.

Ayta’dan önce sahne alan ve Türk Sanat Müziğinden oluşan eşsiz bir repertuvarı olan Serhat Mardin tertemiz pırıl pırıl bir sese sahip.

Dikkat ettim mekanı dolduranlar pür dikkat onu dinliyor çünkü kendisini dinletecek güzel bir sese ve sahne aurasına sahip yolu açık olsun…
Ve mutlu mesut eve dönerken daha iyi şeyler olacak Ayta’m daha da iyi olacak dedim içimden…

Yorum Yap