Magazin

Keith Flint Evinde Ölü Bulundu!

Prodigy  grubun solisti  49 yaşındaki Keith Flin,t bu sabah İngiltere’deki evinde ölü bulundu. Grubun kurucusu Liam Howlett, Flint’in intihar ettiğini açıkladı.

Dunmow, Essex’de yaşayan şarkıcının cansız bedenini bulan yetkililerin yaptığı açıklamada, “Sabah saat 8.10 gibi North End Brook Hill’deki bir kişinin sağlık durumundan şüphelenildiğiyle ilgili telefonlar aldık” dendi.

“Ne yazık ki 49 yaşındaki bir adamın olay yerinde öldüğü açıklandı” diyen sözcü, “Daha sonra akrabalarına bilgi verildi. Ölüm şüpheli olarak değerlendirilmiyor” şeklinde konuştu.

Grubun kurucusu Liam Howlett, Instagram hesabından yaptığı açıklama Flint’in intihar ettiğini belirtti ve “Haber doğru. Bunu söylediğime inanamıyorum ama kardeşimiz Keith canına kıydı. Şoktayım, kızgınım, kafam karışık ve kalbim kırık” paylaşımını yaptı.

Keith Flint Kimdir?

Gruba dansçı olarak katılan Flint, 1996 yılında ‘Fire Starter’ adlı şarkının vokalistliğini yaptı ve çok beğeni topladı. Bunun üzerine The Prodigy’nin sıradaki teklisi olan Breathe’in geri vokalliğini yaptı. Gelen beğeniler üzerine, ‘Serial Thrilla’ ve ‘Fuel My Fire’ teklilerinde de vokalistlik yaptı ve bu tekliler bir albümde toplandı. Albüm o kadar beğenildi ki gelmiş geçmiş en iyi dans müziği albümü olma yolunda hızla ilerledi. Bu gelişmeler Flint’i bir medya odağı haline getirdi.

Yorum Yap