Nihal Yeşiltaç Oran Yazarlar

Hüzün Sarısı Yazıyor… Kil Maskesi,Haftanın İnleri Outları

magazinmatik.com/Nihal Yeşiltaç Oran

Bu köşeden ilk hafta, ilk selam ilk paylaşım…

Bugün ve bundan sonra her hafta bu köşede, denenmiş onaylanmış bakım önerileri olacak. Ayrıca her haftanın in ve out ünlülerini yorumlayacağım, kendime göre.

İsterseniz ilk haftanın güzellik önerisine başlayalım;

Beyaz kil maskesi! Aktarlardan çok uygun fiyata alacağımız beyaz kil ile kuru ve normal cilde sahip kişilerin faydalanacağı bu maske ne işe yarayacak ve nasıl kullanılacak?

Beyaz kil maskesi ile ışıl ışıl, canlı ve yumuşacık bir cilde sahip olacaksınız. Haftada 1 defa uygulayarak cildinizdeki bu dokunuşu ömürlük yapabileceksiniz. Hazırlanması da oldukça kolay. 2 tatlı kaşığı beyaz kil içine birkaç damla kayısı çekirdeği yağı veya zeytinyağı ki ben kayısı çekirdeği yağını daha çok öneriyorum, çamur kıvamı alana kadar da gül suyu ekleyerek maskeyi hazırlayabilirsiniz.  Gül suyu yoksa içme suyu da olur. Ardından bir fırça veya parmaklar ile göz çevresi hariç yüzünüze, boynunuza hatta dekolte bölgesine uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 15-20 dakika sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Sonrasında tonik ve nemlendiricinizi kullanabilirsiniz.

Beyaz kil maskesi veya diğer tüm maskeler için önemli bir hatırlatma yapmak isterim. Maske uygulaması öncesi cilt kesinlikle temiz olmalıdır, hatta sıcak bir banyo sonrası yapılan maskeler çok daha iyi sonuç verir.

İn ve Out

İlk haftanın In olarak adlandıracağımız ismi İrem Helvacıoğlu bana göre. Bilmeyenler için hemen hatırlatayım; O Ses Türkiye’nin yeni yıl özel programı için şarkı söyleyen ancak bazı sebeplerden sahne performansı yayınlanmayan Helvacıoğlu, Ece Erken ve Bircan Bali’nin sunduğu programa konu olmuştu. Konunun programda uzaması ve sunucuların tavır ve kullandıkları kelimeleri gerekçe gösteren İrem Hanım, avukatı vasıtası ile bu sunuculara tazminat davası açtı. Daha önce de bazı ünlü isimler için masalara vurarak yorum yapan Söylemezsem Olmaz sunucularına bu defa yaptıklarının normal olmadığını gösterecek birinin çıkmış olması beni çok mutlu etti. Haddimi bilirim, haddini bileni de severim. O sebeple bu hafta In diyebileceğim, had bildiren isimlerinin başında İrem Helvacıoğlu geliyordu, direkt adını yazdım.

İlk haftanın Out ismi de bana göre Şeyma Subaşı. Bunun sebebi de bu hafta çocuğunun velayetini Acun Ilıcalı’ya vermiş olması. Bu velayet transferi buradan bakıldığında çok isabetli aslında. Yani olması gereken buydu ve iyi ki oldu. Kız çocukları annelerini rol model olarak görürler, o sebeple babasının gözetiminde daha iyi yetişeceğini düşünüyorum. Ancak bir anne karşılığı ne olursa olsun o yaşta bir çocuğun velayetini babaya vermemeli ve her anlamda sahip çıkmalı, Şeyma Subaşı bunu yapamadı. Haftanın Out bölümüne yazıldı. Elbette bir otorite değilim ama yılların tecrübesi ile bu kadarına hakkım olduğunu düşünüyorum.

Önümüzdeki hafta başka notlarla görüşmek üzere.

Sevgiler

Yorum Yap