Magazin

Astrolog Şenay Devi O Hakaretleri Affetmiyor!

Ünlü astrolog Şenay Devi sosyal medya üzerinden şahsına yapılan hakaretleri mahkemeye taşıyor…

Şenay Devi, sosyal medyadan şahsına hakaret, tehdit ve gayri ahlaki söylemlerde bulunan kişileri savcılığa veriyor.

Devi’nin avukatı Av. Alpcan Uğur AĞARTAN konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Ağartan açıklamasında “Müvekkil Dr. Astrolog Şenay DEVİ’nin sosyal hesapları üzerinden yapılan hakaret, gayri ahlaki söylemler ve tehdit içerikli yorumlar tarafımızca takip edilmekte olup her suç teşkil eden eylem için Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet başvurusunda bulunulmaktadır. Sosyal medya aracılığıyla yapılan eleştiri ile suç teşkil eden ve ancak eleştiri olduğu düşünülen söylem birbirinden farklıdır.Şüphesiz ki ifade özgürlüğü her bireyin her zaman sahip olduğu temel bir haktır. Fakat bu hakkın kullanımında sarf edilen kelimeler karşısındakinin onur, şeref ve haysiyetini zedeleyecek olursa hakaret suçunu oluşturmaktadır.Nitekim TWITTER, INSTAGRAM ve FACEBOOK gibi sosyal medya hesapları üzerinden bu tür söylemlerde bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmakta, savcılık tarafından kimlik tespiti yapılmakta ve kimliği tespit edilen kişiler Ceza Mahkemelerince cezalandırılmaktadır.”sözlerine yer verdi.

Astrolog Şenay Devi Kimdir?

Devi İstanbul’ da doğdu. Profesyonel eğitimini ABD Kepler College ve Dirah Academy İnternational da tamamladı.  Uluslararası Vedic Astroloji Başkanı Guru Profesör Gary Gomes’in ve Türkiyede Vedic Astrolog Yücel Sügen’in öğretmen öğrencisi olup uluslararası çalışma ve araştırmalarına devam etmekte

Uzmanlık alanları Batı, Çin, Ezoterik ve Hint Astrolojisi olan Devi 2007 yılında www.astrodeha.com internet sitesini 2008 yılında ise AstrodehA Danışmanlık Merkezini kurdu.; ”Hint Felsefesi üzerine” Doktorasını yapmıştır. 1 Aralık 2016 da Pandit Dr.David Frawleyin kurucusu ve başkanı olduğu Vedik Araştırmaları Amerikan Enstitüsünde Ayurvedik Astroloji üzerine 300 saatlik eğitim programını başarı ile tamamlayan Dr. Astrolog Şenay DEVİ uzmanlık alanlarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

2008 yılından bu yana profesyonel olarak astroloji danışmanlığı yapmaya devam eden Devi Washington’da bulunan Kepler Collage Türkiye bölüm başkanı olarak Batı ve Hint Astrolojisi eğitimlerine devam etmekte olup yine merkezi ABD de bulunan çok dilli eğitim sistemini kapsayan The Great İnternational School of Astrology okulunun da kurucularındandır.

Yorum Yap