Kültür&Sanat

Yelda Kırçuval 2 Saatte 400 Kitap İmzaladı!

“Adapsız Kadınlar Hayasız Erkekler”le bir anda edebiyat dünyasını yakından takip eden okurun dikkatini çeken Yelda Kırçuval,Destek yayınları etiketli 2. kitabı “İNSANI İNSAN ACITIR”ın Türkiyede başalttığı imza günü turnesine Edirne ile devam etti. Edirne Erasta Avm^

de yer alan DR ‘de gerçeleşen, yoğun katılımın olduğu imza günü 2 saat sürdü. 400 kitap imzalayan ve hiç sıkılmadan fotoğraf çektiren Kırçuval’ın küçük bir hayranı yanına gelince heyecandan ağladı.

Kitabın Türkiye’de devam edecek imza günleri Kayseri, İzmir, Ankara, Antalya, Bodrum gibi şehirlerden sonra Belçika, Londra, Almanya gibi yurtdışındaki ülkelerde de devam edecek..

Türkiye’de bir ilke imza attı… Görüntülü kitap teaser’ı!

Yelda Kırçuval, Türkiye’de bir ilke imza atarak kitap teaser’ı hazırlayan ilk yazar oldu. Yönetmenliğini Mustafa Özen’in gerçekleştirdiği, kitaba özel olarak Belgrad Ormanları’nda çekilen teaser, 14 saatte tamamlandı. Bir ütopyayı ve fantaziyi anlatan tanıtım videosu kitap yayımı ile beraber eş zamanlı olarak sosyal medyada yayına girdi.

Kitabın geliri okuma fırsatı bulamayan yetenekli çocuklara!

“İnsanın en küstah halinin acımak ve acıtmak olduğunu lâkin asli sonun yanı başımızda insanlığı nasıl esir aldığıyla yüzleştiren bir hikayeyi kalem aldım….” açıklamasında bulunan Kırçuval, kitabın gelirini okuma fırsatı yakalayamayan, sanat konusunda yetenekli çocuklara aktaracak.

“Acıya seyirci kalma” diyen Kırçuval, eğitim hakkı olmayan çocuklara seyirci kalamadığını söyledi.

 

Yorum Yap