Sosyal Medya

Google Plus Kapanıyor…En Çok Bloggerlar Etkilenecek!

Google Plus Kapanıyor…En Çok Bloggerlar Etkilenecek!

Google’ın sosyal ağ platformu Google+ (Google Plus) ortaya çıkan güvenlik açığının ardından kapatılıyor. Google, Facebook’a rakip olma hedefiyle kurduğu Google+ servisinin son kullanıcılara yönelik olan bölümünü, sistem açığı nedeniyle  kullanıcıları bilgilerinin belli bir süreliğine korunmasız hale gelmesinin ortaya çıkmasının ardından kapatma kararı alındı.

Google resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamada, yazılım sisteminde yaşanan bir açık nedeniyle, Google+ kullanıcılarının özel bilgilerinin üçüncü tarafların erişimine karşı korunmasız hale geldiğini belirterek, bu durumdan 500 bin kullanıcının etkilendiğini duyurdu.

Google + kapanması en çok blog siteleri olanları etkileyecek.

Google sosyal ağı,blog yazarları ve web site sahipleri tarafından daha çok kullanılıyor.Google Plus’un kapatılmasıyla birlikte profil paylaşımları, grup paylaşımları ve Google+ takipçileri artık olmayacak.Dolayısıyla blog hitlerinde düşme yaşanacak. Google son yıllarda Blogger izleyici takiplerini de Google+ hesaplarına çevirmişti.Bu durumda Blogger izleyici sayısında büyük düşüş olması kaçınılmaz

Yorum Yap